Karin Ann – hlas Generácie Z predstavuje nový singel 3AM

Hoci má iba 18 rokov a na scénu vstúpila len nedávno ako nový interpret, podarilo sa jej za veľmi krátky čas vlastnou hudbou okúzliť fanúšikov na sociálnych sieťach, hudobných publicistov či online portál prestížnych amerických novín The New York Times, ktorý jej venoval priestor vo svojom texte o generácii Z.

Reč je o mladej slovenskej speváčke a výtvarníčke s českými koreňmi Karin Ann, ktorá v týchto dňoch prichádza s novým singlom 3AM. Za výsledným zvukom skladby stojí skúsený britský producent Matt Schwartz, ktorý je podpísaný i pod poslednými dvoma albumami Yungblud. Pod produkciou singla 3AM je podpísaný taktiež Tomi Popovič, ktorý produkoval i doterajšie 3 single speváčky Karin Ann (Ruky preč, Zrkadlo a Zavolaj mi zajtra). 

Karin Ann definuje svoje hudobné cítenie ako súčasť aktuálneho svetového prúdu alternative trap. Rok narodenia 2002 ju zároveň zaraďuje do takzvanej Generácie Z, vyrastajúcej so silným vplyvom moderných technológií. A práve producent Matt Schwartz, ktorý za zvukom 3AM stojí, má s týmto štýlom bohaté medzinárodné skúsenosti. „Pesničku som napísala na ukulele už v pätnástich rokoch. S pomocou producenta Tomiho Popoviča som potom pesničke dávala konkrétnejší tvar a ujasňovala si, ktorým smerom by som chcela v hudbe ísť,“ opisuje Karin Ann, pre ktorú bolo nakoniec zlomové stretnutie práve s Mattom Schwartzom. „Spoločne sme dorobili aranžmány a čiastočne zmenili i pôvodnú melódiu. Som s finálnou verziou veľmi spokojná,“ dopĺňa speváčka.

V skladbe spieva o tom, akí môžu byť niektorí ľudia toxickí. „Mala som obdobie, kedy okolo mňa neboli s výnimkou rodiny len tí najlepší ľudia. Po nejakom čase ma prestalo zaujímať, čo si kto o mne myslí. Každý si zaslúži byť akceptovaný a milovaný bez ohľadu na rasu, pohlavie, sexuálnu orientáciu alebo náboženstvo. A o tom tá pieseň je,“ prezrádza Karin Ann, ktorá dúfa, že by jej posolstvo mohlo pomôcť ľuďom, ktorí niečím podobným prechádzajú.

Viac o téme: #3AM #karinann #novinka #singel #slovenskaspevacka