Bastille vydávajú singel survivin‘

 

Bastille predstavujú prvú ochutnávku survivin‘ z pripravovaného štvrtého štúdiového albumu. Textovo zásadná a zvukovo neohrozená pieseň nás dostáva na novú úroveň priamočiarosti a úprimnosti typickej pre Bastille. Frontman kapely Dan Smith spieva o úzkosti, pochybnostiach a o sebe samom, ale aj o povahe moderného sveta. Spolu s piesňou vychádza originálny animovaný videoklip, ktorý nazbieral už viac ako pol milióna zhliadnutí na YouTube.

Dan začal pracovať na survivin‘ pár mesiacov predtým, než sa rok 2020 postavil na hlavu. Chcel, aby bol singel úprimnou správou o vrcholoch a pádoch existencie Bastille počas posledných 7 rokov. „Boli chvíle, kedy som sa cítil úplne na dne,“ vraví, „ale keď sa ma v tom období niekto spýtal ako sa mám, odpoveďou bolo: v pohode, čo ty?“

Survivin‘ je nákazlivá skladba, ktorá popri neustále prekvapujúcich hudobných momentoch nabaľuje aj na popkultúrne odkazy. Dynamika skladby je cítiť od úvodnej slučky na bicích valiacej sa základnou líniou, cez náhly komplet fláut, ktoré sa vyvažujú proti momentom tvrdých, automaticky ladených vokálov, až po refrén, ktorý zasiahne ako „vrelé objatie od kopy kamarátov.“ Je tu počuť aj veľa saxofónu, na ktorý zahral bastilský člen. „Chceli sme, aby jeho saxofónové verše boli neúnosne hlasné a chceli sme, aby ľudí rozosmiali,“ vraví Dan Smith za kapelu Bastille.

Viac o téme: #Bastille #dansmith #kapela #singel #song #survivin‘