Na RTVS sa upiekla jesenná novinka „Pečie celé Slovensko“.

Filip Púchovský, RTVS

Táto jeseň bude na Jednotke patriť pečeniu, ktoré je neodmysliteľne späté so slovenskými tradíciami. V pripravovanej veľkolepej šou Pečie celé Slovensko predstaví svoje pekárske a cukrárske umenie tucet amatérskych pekárok a pekárov, ktorí budú súťažiť o titul Majster pekár. Počas desiatich týždňov budú diváci sledovať ich inšpiratívne pekárske a cukrárske výkony v jednotlivých výzvach. Jedinečnú atmosféru dokreslí aj krásny priestor v areáli kaštieľa v Bernolákove, kde natáčanie prebiehalo.

Relácia Pečie celé Slovensko vychádza z formátu The Great Bake Off vytvoreného Love Productions a licencovaného BBC Studios distribution. Celosvetovo obľúbená šou sa odohráva vždy v rozprávkových priestoroch kaštieľov a záhrad v danej krajine. Nebude tomu inak ani na Slovensku a diváci sa môžu tešiť nielen na skvelé koláče a dezerty, ale aj na unikátny vizuálny zážitok.

Pre prvú sériu si tvorcovia zvolili kaštieľ neďaleko Bratislavy, kde bol postavený stan s kompletným kuchynským zázemím pre súťažiacich. Natáčanie prebiehalo nielen v stane, ale v interiéroch a exteriéroch kaštieľa, ktorý dotvára priam rozprávkovú atmosféru. Stavba a finalizácia súťažného stanu trvala 2 týždne, počas ktorých bolo vytvorené kompletné kuchynské zázemie pre 12 súťažiacich vrátane backstage kuchyne a produkcie. Dizajn stanu pripravil architekt Dano Šichman.

„Našim cieľom bolo vytvoriť prostredie, v ktorom sa budú súťažiaci cítiť príjemne a zároveň umocní celkový pocit zo samotnej šou. Kládli sme dôraz na každý detail a verím, že finálny vizuálny zážitok diváci ocenia,“ hovorí programový riaditeľ STV Anton Šulík.

„Som presvedčený, že máme najkrajší stan zo všetkých svetových stanov projektu Bake Off. Tušil som, že to bude pekné a vkusné, ale to, čo som videl pri prvom kontakte som nečakal. Len som tam stál s otvorenými ústami a fotil si to – zbytočne. Pretože, až potom sa zapli všetky svetlá a až vtedy som zostal bez slov. To všetko bolo dotované tým, že areál kaštieľa ponúkal množstvo prostredí na nakrúcanie. V každom rohu niečo iné a pekné. Spomínam si na len tak skákajúce zajace cez krásny areál parku,“ dodáva moderátor Milan Zimnýkoval.

Všetky informácie o pripravovanej šou nájdu diváci aj na webe Pečie celé Slovensko.

Viac o téme: #majsterpekar #pecieceleslovensko #relácia #RTVS #šou #titul