Slovenská kapela Good Road vydáva debutový album s názvom MULTIVERZUM.

Kapela Good Road, ktorá sa už v minulosti predstavila singlami Po kvapkách a Na kolená padám, teraz vydáva debutový album s názvom MULTIVERZUM. Do svojej tvorby vniesla kapela viac orchestrálnych prvkov, čím svoju hudobnú tvorbu posunuli novým smerom.

MULTIVERZUM
„Skladby na náš debutový album vznikali postupom času. Jedna z nich vznikla dokonca ešte v čase, keď sme spolu ako kapela neexistovali. Ostatné prišli potom postupne a každá z nich v sebe nesie určitú etapu našej hudobnej cesty,“ povedal klávesák kapely, ktorý je zároveň z veľkej miery aj producentom skladieb. Album Multiverzum obsahuje jedenásť autorských skladieb. Pod väčšinu textov sa podpísal Jozef Novotňák, no prispeli aj ďalší členovia. O zvuk na albume sa postaral profesionálny zvukár Braňo Fábry. S ním kapela spolupracovala už pri ich druhom singli Na kolená padám, ktorý nadväzoval na víťazstvo kapely v súťaži Echo Zemplína v roku 2018.

„K Braňovi sme sa v podstate dostali úplnou náhodou a to tak, že v čase, keď sme nahrali náš prvý singel Po kvapkách, som si v mailovej schránke našiel správu od Braňa, či by sme nemali záujem spolupracovať s ním. Zo začiatku sme to ako kapela veľmi neriešili, ale postupom času sme nahrali skladbu Na kolená padám a rozhodli sme sa, že to skúsime práve s Braňom. Doteraz neviem, akým spôsobom sa k nám dopátral, ale nakoniec som tejto náhode vďačný, lebo spolupráca s ním je naozaj výborná a aj vďaka nemu naše skladby dostali iný rozmer, keďže nám dával rady aj ohľadom produkcie, a tiež sa priamo podieľal aj na produkcii jednej skladby z albumu.“ povedal klávesák kapely.

Ani samotný názov albumu vraj nie je náhodný, ale nesie v sebe určité posolstvo: „Výraz MULTIVERZUM v podstate hovorí o existencii viacerých paralelných vesmírov. Hovorí o tom, že je to niečo, čo obsahuje všetok priestor, čas, hmotu a energiu. Keďže skladby, ktoré sa na albume nachádzajú vznikali postupom času a nie všetky sú úplne v rovnakom hudobnom štýle, nakoľko radi kombinujeme pop/rock s elektronickými prvkami, orchestrálnymi prvkami a máme veľmi radi aj orchestrálnu inštrumentálnu hudbu, tak sme sa rozhodli opísať to práve takýmto slovným výrazom a predstaviť ľuďom náš hudobný vesmír, respektíve pohľad naň z viacerých uhlov,“.
V súčasnosti kapela predstavila ich ďalší singel z albumu MULTIVERZUM s názvom Medzi Nami, ktorý sa už dostal aj do viacerých slovenských rádií.

HISTÓRIA KAPELY

Kapela Good Road je na hudobnej scéne 10 rokov, no vo svojich začiatkoch hrávali prevažne cover verzie známych piesni. Vlastnej tvorbe sa začali venovať až neskôr a ich prvý singel Po kvapkách vydali v roku 2017 po tom, čo vyhrali súťaž ECHO Zemplína. V roku 2018 súťaž vyhrali opäť a neskôr predstavili ich druhý singel Na kolená padám.

„Skladba Po kvapkách je našou prvou spoločnou autorskou skladbou, ktorej demo vzniklo už v roku 2012, no potom dlhú dobu ležala v šuflíku. Opätovne sme sa k nej vrátili, až po dlhšej dobe, keď sme sa rozhodli ju prerobiť. Neskôr, v roku 2017 sme vyhrali súťaž ECHO Zemplína a práve to nám otvorilo dvere do nahrávacieho štúdia na Vinianskom jazere, kde sme nahrali pieseň Po kvapkách. Táto skladba, bola naším prvým singlom a natočili sme k nej aj videoklip. Aby však lepšie zapadla na album, tak dostala nový zvuk, o ktorý sa postaral Braňo Fábry, s ktorým sme spolupracovali už pri našom druhom singli Na kolená padám,“ ozrejmil nám klávesák kapely.

Album MULTIVERZUM si je možné zakúpiť na webe kapely, alebo si ho vypočuť na streamovacích platformách Spotify, iTunes, YouTube Music a ďalších.


℗ 2020 Good Road

Viac o téme: #album #debut #goodroad #kapela #Multiverzum