Monkey Business vydali kontroverzný klip k singlu Do It!

Skupina Monkey Business nahrala nový štúdiový album Freedom On Sale. Niekoľko dní pred jeho vydaním zverejnila klip k prvému singlu Do It! (If You Don´t Have Any Children).

Desiaty štúdiový album zastihol Romana Holého a spol. v skvelej kondícii. Spevák Matěj Ruppert a speváčka Tereza Černochová opäť podávajú skvelé výkony. Autorom všetkých piesní je multiinštrumentalista, skladateľ, hudobník a producent Roman Holý. Väčšinu textov napísal Pavel Mrázek, ale podieľali sa na nich aj ďalší členovia skupiny, predovšetkým obaja speváci. „Roman Holý napsal jedny z nejlepších písniček a já jsem strašně rád, že jsem mohl být u toho,“ dodáva Matěj Ruppert.

Monkey Business si aj tentokrát pozvali niekoľko zaujímavých hostí ako Dana McCaffertyho (Nazareth), Ashleyho Slatera (Freak Power), Siu Sai a Ondřeja Pivca, s ktorými spolupracovali už aj na albume Bad Time for Gentlemen.
Ako predzvesť albumovej novinky zverejnila skupina klip k prvému singlu Do It! (If You Don´t Have any Children). Réžie sa tentokrát ujal sám Matěj Ruppert. Do hlavnej úlohy obsadil herca Jiřího Langmajera. „Klip jsem sice režíroval já, ale hrozně mi pomáhal Pavel Mrázek, který s tím má víc zkušeností. Moc bych chtěl poděkovat Jirkovi a Adéle, jak se rolí zhostili. Hrozně mi tím pomohli.“ Príbeh videoklipu do určitej miery kopíruje text piesne. Je o atentáte, ktorý človek nespácha, keď má deti.

Album Freedom On Sale vyjde na CD, dvojvinyle a v digitálnej podobe v piatok 6.novembra.


Warner Music Czech Republic

Viac o téme: #album #doit #freedomonsale #jirilangmajer #monkeybusiness #novinka #singel