Nový album Sama Smitha vás chytí za srdce

Spevák, ktorý je známy svojimi romantickými skladbami o láske, sa na ňom ukáže aj v inom svetle. „V jednom okamihu som cítil, že budem uväznený na javisku, budem mať do konca života oblečený oblek a spievať balady,“ povedal.  V rozhovore so Zachom Sangom v októbri 2019 uviedol, že album bude obsahovať menej balád a viac popovejších skladieb, v porovnaní s tými predchádzajúcimi.

Album sa mal pôvodne volať „To Die For” a mal vyjsť ešte v júni 2020, pandémia však jeho vydanie oddialila o niekoľko mesiacov. „Keď sa všetko zastavilo, zvláštnym spôsobom som si uvedomil, že ešte nie je dokončený, a cítil som, že jeho názov nie je veľmi vhodný,” uviedol Smith. Považoval totiž za necitlivé použiť slovo „die“ (zomrieť) kvôli tomu, čo prežívalo veľa ľudí po celom svete. Album preto ešte prepracoval a zmenil názov na Love Goes.

Sam v ňom zhŕňa to, čo prežil za posledné obdobie. “Hovorilo sa o mne, že vôbec nič nevydávam, ale posledné dva roky boli pre mňa ako textára a speváka krásne a obohacujúce. Chcel som sa o to podeliť s ľuďmi.” Nový album vydal spolu s videoklipom k piesni „Kids Again“. V melancholickej skladbe spomína na detstvo, na priateľov, na veci, ktoré sa časom zmenili a už nikdy sa nevrátia.


UMG (v mene spoločnosti Capitol); Kobalt Music Publishing

Viac o téme: #album #lovegoes #novinka #samsmith