Kamera, ktorá si zaslúžila Oscara v jedinečnom epickom príbehu „1917“

Film s nezvyčajným názvom „1917“ je vojnový film natočený v Británii v roku 2019. Režíroval ho a produkoval Sam Mendes a Krysty Wilson-Cairns. Je čiastočne inšpirovaný príbehmi, ktoré Mendesovi povedal jeho starý otec z otcovej strany o čase strávenom v prvej svetovej vojne.

Odohráva sa krátko po ústupe Nemcov a film sleduje dvoch malých britských vojakov, ktorým bolo nariadené doručiť správu vyzývajúcu na útok. Táto správa je dôležitá najmä pre jedného z nich, pretože práve jeho brat bude súčasťou útoku.

Vo filme si zahral George MacKay ako korzár William „Will“ Schofield, Dean-Charles Chapman ako slobodník Thomas „Tom“ Blake, Mark Strong ako kapitán Smith, Andrew Scott ako poručík Leslie a mnoho iných.

Film natáčali minulý rok 2 mesiace vo Veľkej Británii, pričom kameraman so strihačom použili dlhé zábery, aby sa celý film objavil na obrazovkách ako dva súvislé zábery. Film „1917“ získal obrovský úspech a celosvetovo zarobil 384 miliónov dolárov. Pozrieť si ho môžete na známom Netflixe.


Universal Pictures

Viac o téme: #1917 #Británia #film #Oscar