Ava Max búra priečky svojou hudobnou novinkou

„OMG What’s Happening“ je disco-funková skladba úspešnej americkej speváčky Avy Max, ktorá vyšla prostredníctvom vydavateľstva Atlantic Records ako siedmy singel z jej debutového štúdiového albumu Heaven.

Americký novinár a kritik Jon Pareles z The New York Times túto skladbu porovnal s piesňami, ktoré vydali Doja Cat, Dua Lipa či Lady Gaga. Dynamická hudba a rytmická gitara uchváti každého milovníka dobrej hudby. Skladba tiež používa postupnosť akordov z piesne „I Will Survive“ od Glorie Gaynor z roku 1978, ktorá inverzuje jej lyrické posolstvo o „porážke“ namiesto posolstva „nezávislosti“ pôvodnej piesne.

Max najskôr zverejnila príspevok „OMG What’s Happening“ na svojich účtoch sociálnych sietí 31. augusta 2020. Oficiálne obaly piesne zverejnila 2. septembra 2020 a oznámila, že samotná skladba vyjde nasledujúci deň. V piesni sa speváčka vyznáva k láske mužovi a sama je vykoľajená ako veľmi jej pomotal hlavu. Text „Je tu niečo na tvojej tvári / neviem, či ho mám pobozkať, alebo udierať“ pôvodne nahrala Ava Max v karanténe pandémie COVID-19 , pričom sa rozhodla túto skladbu vypustiť do sveta.


WMG (v mene spoločnosti Atlantic Records); LatinAutorPerf, Kobalt Music Publishing, LatinAutor, BMI – Broadcast Music Inc. a spolky vlastníkov práv na hudbu

Viac o téme: #album #avamax #Heaven & Hell #novinka #omgwhat-shappening #singel