Vychádza jubilejný komplet 6 CD so 100 najobľúbenejšími piesňami a 20 duetami Hany Zagorovej.

Mgr. Adriána Čahojová, SUPRAPHON a. s.

Hana Zagorová, jedna z najväčších hviezd a stálic českej populárnej scény, 9-násobná Zlatá slávica, držiteľka diamantovej platne za viac než 10 miliónov predaných zvukových nosičov a členka Siene slávy hudobných cien Anděl, oslávila v septembri významné životné jubileum. Pre svojich priaznivcov si pripravila v spolupráci s vydavateľstvom Supraphon ako špeciálny darček exkluzívny komplet 6 CD obsahujúci 120 piesní z jej úspešnej hudobnej dráhy.

Veľkú retrospektívu nahrávok z uplynulých 52 rokov prináša vydavateľstvo Supraphon v exkluzívnom 6CD-boxe pod príznačným názvom Hana Zagorová: 100+20 písní. Výber zostavila Hana Zagorová osobne z nahrávok z rokov 1968 až 2020 z katalógov Supraphonu, Multisoniku a Českej televízie. Piesne sú v komplete 5 CD zoradené podľa jednotlivých dekád jej mimoriadnej hudobnej dráhy a zahŕňajú hity a ďalšie časom overené piesne. Šieste CD dokumentuje vydarené duetá s mimoriadnymi partnermi, medzi ktorými nechýbajú Karel Gott, Štefan Margita, Petr Rezek, Jiří Korn, Drupi či Petr Kotvald a Stanislav Hložek.

Výročná kompilácia Hana Zagorová: 100+20 písní obsahuje prelomové beatové šansóny, kvalitný pop, intímne šansóny i aktuálne skladby, ktoré pre ňu zložili výrazné osobnosti súčasnej hudobnej scény: Marek Ztracený, Radůza, Jiří Hradil, Márdi, Ondřej Gregor Brzobohatý alebo Radek Banga.


Supraphon

Komplet 100+20 písní dokazuje, že Hane Zagorovej sa podarilo vytvoriť vlastnú hudobnú kategóriu, naplnenú vkusom a citom. Aj preto patrí jej publikum medzi to najpočetnejšie a najvernejšie. Novinka vyšla v Supraphone v piatok 15. októbra 2021 v 6CD-boxe a ponúknu ju tiež digitálne servisy ako iTunes či Supraphonline.

Viac o téme: #5cd #hanazagorova #Supraphon