Legendárna postava Obi-Wan Kenobi sa vracia

Fanúšikovia Hviezdnych vojen sa majú na čo tešiť, pripravuje sa nový film „Obi-Wan Kenobi: A Stars Wars Story“. Začiatok premiéry ostáva pre verejnosť stále neznámy.

Scenár nového filmu pôvodne napísal Hossein Amini, avšak s tým štúdio Lucasfilm a Disney+ neboli spokojní a tak si najali nového scenáristu Jobyho Harolda, aby napísal nový koncept. Harold je známy predovšetkým ako výkonný producent filmu Edge of Tomorrow z roku 2014, napísal tiež film King Arthur: Legend of the Sword v 2017.

Vo februári bol zverejnený pracovný názov filmu Obi-Wan Kenobi ako „Pilgrim“. Aj keď to nie je oficiálny názov z časti naznačuje, že Kenobiho čaká cesta na vzdialenú planétu Tatooine, kde sa nachádza kľúč od budúcnosti galaxie. Príbeh Obi-Wan sa bude odohrávať osem rokov po Star Wras: Episode III – Revenge of the Sith.

Obi-Wan Kenobi je postava zo sveta Hviezdnych vojen. Pôvodne bol učeň Qui Gon Jina, neskôr sa stal majstrom Jedi a generálom, v nasledujúcich dvoch dieloch bol učiteľom Anakina Skywalkera. Obi-Wan patrí ku najlepších rytierom Jedi.
V prvom filme stvárnil postavu Obi-Wan Kenobi vo Hviezdnych vojnách herec Alec Guinness. Od druhého filmu hrá legendárnu postavu Evan McGregor, ktorý sa vyjadril, že je všetkému otvorený a postavu si zahrá opäť. Trailer je na Youtube iba týždeň, ale fanúšikovia nenechali na seba dlho čakať, pod videom sa spustila láva nadšených komentárov z pripravovaného filmu Star Wars.


Teaser PRO

Viac o téme: #evanmcgregor #film #kino #obiwankenobi-astarswarsstory