Janchi uvádza klip z planetária k novinke Priťahuje nás vesmír.

Michal Neffe

Slovenský interpret pôsobiaci najmä u našich českých susedov vstupuje do hudobného univerza novým singlom s klipom z brnianskeho planetária, ktoré patrí k najkrajším v Českej republike. Skladba Priťahuje nás vesmír znázorňuje s ľahkým zvádzajúcim a vášnivým podtextom dvoch milencov, ktorí sa práve spoznali.

Od prvotnej Janchiho inšpirácie pri vzniku singla, ktorá ním prešla počas hrania na ukulele, bola skladbou cítiť tanečná energia. V slohách sa stáva najdominantnejšou elektrická gitara, ktorá s elegantným beatom prechádza až do energického refrénu, ktorý je obohatený o zvuk varhanov, syntetizátorov a ďalších skreslených gitár. Predchádzajúca Janchiho tvorba bola viac ovplyvnená funky štýlom, no skladba Priťahuje nás vesmír dokazuje spevákovu tvorivú multižánrovosť.

Najaktuálnejší singel symbolizuje Janchiho novú éru v jeho tvorbe, a preto si zvolil producenta, ktorého práca ho oslovila čerstvým moderným rukopisom. „Veril som, že spolu posunieme latku vyššie a skladba bude svojská. Človek, o ktorom hovorím je slovenský etablovaný producent Domi Stoff. V minulosti som totiž väčšinou pracoval na skladbách výhradne s českými producentmi,“ hovorí interpret o vzniku spolupráce s Domim Stoff, ktorý z Janchiho demo snímok zaranžoval skladbu s bohatou zvukovo paletou.

„Následne som vycestoval do rodnej zeme nahrať vokály do štúdia RITA, ktoré mi učarovalo a uchvátilo ma,“ dodáva Janchi o pôsobisku producenta, ktoré sa nachádza v Bratislave. Po nahratí spevov a mixáži zobral do rúk singel legendárny český odborník na mastering Ecson Waldes z Biotech Studio.

Tematický k textu skladby vznikol videoklip v unikátnom planetáriu v Českej Republike. „Keďže sme nezohnali žiaden poriadny kozmodróm, tak som zvolil planetárium a konkrétne jedno naozaj pekné a síce planetárium v Brne. Klip sme museli natočiť vo veľmi rekordnom čase, nakoľko planetárium bolo pre nás sprístupnené len na pár hodín. V klipe vystupuje krásna talentovaná tanečníčka Bianca Tesařová, ktorá v planetáriu poriadne pozametala dlážku,“ s úsmevom prezrádza Janchi.


JANCHI

Predstava aj námet videoklipu boli zachované v minimalizme a korešpondencie so skladbou. Znázornenie príbehu sa preto nesie len v ľahkom symbolickom stvárnení letmých obrazov vyvrcholujúc tanečnou emóciou. Kameru, strih a réžiu mal na starosti tím z Magic Pictures.

Nakrúcanie sa nezaobišlo bez zádrheľov, no nakoniec prebehlo nad očakávania. „Štyri dni pred samotným nakrúcaním mi povedala maskérka, že na nakrúcaní nemôže byť dlhšie než hodinku. Takže som musel nájsť náhradníčku, čo sa nakoniec ukázalo ako šťastie, lebo som narazil na Dianu Strkáčovú, ktorá vykreovala krásne líčenie a starala sa o nás po celý čas,“ spomína spevák na príjemné momenty z nakrúcania.

V budúcnosti sa môžeme tešiť na nové Janchiho single. „Povedal by som, že vždy každá ďalšia vec, ktorú vydám, je úplne niečo iné, než som urobil predtým. Žánrami sa veľmi nezaoberám, snažím sa ako každý úprimný interpret robiť to tak, ako to cítim a zároveň sa aj rozvíjať a na to je jeden žáner primálo,“ uzatvára Janchi k svojej tvorbe, ktorá je predzvesťou, že sa bude líšiť aj od posledného albumu Janchiland.

Viac o téme: #Janchi #novinka #pritahujenasvesmir #singel