Strávte s nami tohtoročnú Noc múzeí a galérií online!

Vypočuť si diela z výstavy Generácia 909,76, kreatívne sa zabaviť, čítať, pozrieť si diskusiu na výstave Ó, šaty! či virtuálne sa prejsť po stavbe rekonštruovaného areálu SNG Bratislava – to všetko budete môcť stihnúť počas soboty 14. novembra.

Na Instagrame @sng_gallery bude pripravený krásny výber diel zo zbierok SNG, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť a použiť ako pozadie svojho mobilného telefónu.

10:00 – Audio Zoom: zaostrené na dielo
Započúvajte sa do diela! Prinášame úplne nový formát, ktorý vám priblíži vybrané diela z výstavy Generácia 909,76. Krátke audiokomentáre od kurátoriek Slovenskej národnej galérie Kataríny Bajcurovej a Vladimíry Büngerovej vám prinesú ešte väčší zážitok z umenia. Nahrávky si môžete vypočuť v pohodlí domova spolu so zdigitalizovanými ukážkami diel vo vysokom rozlíšení na webumenia.sk.

11:00 – Namotávka: Ó, šaty! a silueta
Preskúmajte vzťah tela a odevu. Krátke video s námetom na jednoduchú aktivitu – výtvarný princíp vychádzajúci z aktuálnej výstavy Ó, šaty! pre inšpiráciu na doma.

12:00 – Vidím inak, kreslím inak
Vyskúšajte si rolu avantgardného umelca a preskúmajte svet okolo vás pomocou jednoduchého kresbového cvičenia. Mnohí umelci zobrazujú skutočnosť inak ako sme zvyknutí ju vnímať. V článku sa preto dozviete viac o princípe tvorby autorov Generácie 1909 a ich spôsobe nazerania na svet.

15:00 – Sedem menej známych vecí o Ester Šimerovej – Martinčekovej
Prinesieme vám nový článok zo série Sedmičky od Alexandry Homoľovej, kurátorky aktuálnej výstavy Generácia 909,76 o menej známych dielach a živote Ester Šimerovej-Martinčekovej.

16:00 – Videoprehliadka: Na stavbe SNG s Alexandrou Kusou
Aj vy ste zvedaví na to, ako to vyzerá vo vnútri rozostavanej národnej galérie? Na čo všetko sa môžete tešiť, aké budú výhľady, výstavné priestory alebo aj podzemné zákutia? Sledujte s nami prvú virtuálnu návštevu rekonštruovaného areálu SNG Bratislava v špeciálnom sprievode a s komentárom Alexandry Kusej.

20:00 – Ó, šaty! Móda v čase kríz
Aké miesto má v galérii odev a móda? Prečo v národnej galérii vystavujeme odev? Akým spôsobom môže byť aj móda trvalo udržateľná? Čím dnes žije slovenský odevný dizajn? Ako sa odev dostane od dizajnéra k užívateľovi? Tieto a ďalšie otázky na výstave Ó, šaty! kurátorke Zbierky úžitkového umenia a dizajnu SNG Viere Kleinovej a vystavujúcim odevným dizajnérom Lenke Sršňovej a Borisovi Hanečkovi položí Zuzana Šidlíková

Sledujte náš program na:
Facebook SNG
Youtube kanál SNG
Web SNG
nmag.snm

Viac o téme: #nocmuzei #online #slovenskanarodnagaleria