Live stream tlačovej konferencie k novému experimentálnemu projektu SNG

Pozývame vás na sledovanie online tlačovej konferencie k novému experimentálnemu projektu SNG – umenovednej výprave s názvom Akcia ZET, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 19. novembra 2020 o 11:00.

Týmto netradičným spôsobom v najbližších mesiacoch otvoríme veľa rôznych a aktuálnych tém, ktoré považujeme za dôležité – propaganda a umenie, hoax, kult osobnosti, originál x kópia, monumentálna maľba, umenie na zákazku a mnoho ďalších.

Projekt pozostávajúci zo živej maliarskej akcie v átriu Esterházyho paláca v Bratislave, rôznorodého sprievodného programu a vydania prvého československého detektívneho príbehu s kunsthistorickou zápletkou, komiksom a historickým ponaučením bude trvať od novembra 2020 do júna 2021.

Online tlačová konferencia prebehne formou diskusie, ktorú bude moderovať komentátor Denníka SME Peter Tkačenko. Hostky a hostia: Ondřej Horák (Fuczik) (kurátor, autor publikácie), Alexandra Kusá (kurátorka, autorka publikácie), Marcela Kvetková (sprievodný program), Marcel Mališ (výtvarná realizácia).

Live stream tlačovej konferencie budete môcť sledovať na Facebooku SNG, video záznam zostane uložený na Youtube kanáli SNG. Vaše prípadné otázky sa budete môcť pýtať v komentároch pod videom živého prenosu alebo na www.sli.do s použitím hashtagu #akciazet.

FB udalosť TK nájdete tu, viac informácií o projekte na našom webe.

 

Viac o téme: #akciaz #experimentalnyprojekt #konferencia #live #online #SNG