Seriál „Suburra: Blood on Rome“ ukazuje podsvetie Ríma

Tretia séria talianskeho seriálu „Suburra“ mala premiéru na streamovacej službe koncom októbra 2020. Oznámenie o tretej sérii bolo ešte v roku 2019, fanúšikov čaká šesť epizód.

Kriminálny seriál mal premiéru v októbri 2017 svojou prvou sériou, druhá séria vyšla von vo februári 2019. V druhej sérii sa seriál posunul na novú úroveň vďaka trom hlavným postavám z kriminálneho podsvetia, ktorí chceli prevziať kontrolu nad Rímom.

Tretia séria „Suburra: Blood on Rome“ uzatvára všetky veľké zápletky, ktoré vznikli v predchádzajúcich epizódach. Postavy Spadino a Aureliano sa snažia získať kontrolu nad talianskym kriminálnym podsvetím, avšak po Gabrielovej smrti vo finále druhej série nájdu v sebe akúsi oporu a sú odhodlaní spolu sa pomstiť za  to, čo sa stalo. Spadinov brat Manfredi to všetko komplikuje, pretože sa prebral z kómy a vstúpil do boja. Tretia séria prechádza uličkami Ríma a jeho provinciami, aby ešte viac priblížila kriminálne podsvetie.

Jednotlivé časti seriálu pomaly dospievajú do finále, avšak sú tam ponechané isté otvorené konce pre prípadné ďalšie pokračovanie seriálu. Tretia séria nie je taká strhujúca ako dve predošlé, avšak epizódy zamerané na severný Rím a začlenenie kardinála ponúkajú vnímať Taliansko trochu inak.

Aj napriek veľkej úspešnosti je seriál podceňovaní u odborníkov. Fanúšikovia to však vnímajú opačne. „Jedna z najlepších sérií, aké kedy Netflix vyrobil,“ vyjadril sa jednej z fanúšikov na YouTube pod trailerom na tretiu sériu. Ďalší napísal, že i keď sa do toho dostať trvá pár epizód, pretože je tam veľa postáv, ale už keď to urobíte nebudete sa vedieť od seriálu odtrhnúť.


Netflix

Viac o téme: #3epizoda #seriál #Suburra #talianskyserial