Speváčka Sia zrežírovala svoj prvý film

Nový americký film s názvom „Music“ je napísaný a zrežírovaný speváčkou Siou, na scenári sa podieľal aj autor detských rozprávkových kníh Dallas Clayton, herečka Kate Hudson, verná tanečníčka speváčky Maddie Ziegler a herec Leslie Odom Jr.

Sia ohlásila svoj filmový projekt na filmovom festivale v Benátkach v roku 2015. Predtým pracovala s tanečníkou Maddie Ziegler na sérii troch videoklipov k piesňam „Chandelier“, „Elastic Heart“ a „Big Girls Cry“, videoklipy režírovala samotná speváčka spolu s Danielom Askillom. Ziegler neskôr tancovala počas niekoľkých živých vystúpení pre Siu a sprevádzala ju aj na jej turné v roku 2016 a 2017 s názvom Nostalgic fot the Present Tour.

Film zobrazuje príbeh hrdinky Zu (Kate Hudson), ktorá obchoduje s drogami, po smrti svojej babičky sa stáva pestúnkou nevlastnej sestry, autistickej tínedžerky (Maddie Ziegler). Zu bojuje s touto novou zodpovednosťou, nakoniec však dostane pomoc od priateľa (Leslie Odom Jr.).

Film „Music“ mal byť pôvodne uvedený už v októbri 2019, premiéra sa kvôli nepredvídaným okolnostiam posunula na september 2020, nakoniec je naplánovaná na začiatok roka 2021.

Speváčka Sia okrem napísania scenára a režírovania navrhla aj kostýmy, ktoré môžete vidieť vo filme spolu s módnou návrhárkou Christina Wada a naspievala aj všetky piesne, ktoré sú vo filme. „Music“ kombinuje prvky filmových muzikálov, tanca a príbehu.


Sia

Viac o téme: #film #filmovanovinka #maddieziegler #musicfilm #muzikál #sia #speváčka