Kapela Heľenine oči opäť robí CIRKUS! A to prostredníctvom nového videoklipu!

Janka Marczellová

Chalani z Heľenine oči si pred ústa servítku nedávajú. V minulosti prostredníctvom svojich skladieb poukázali na problém s prešovským obchvatom či kauzy, v ktorých zasahovala NAKA. Tentokrát skladbou CIRKUS narážajú na ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy.

Novinka CIRKUS je ďalšou skladbou z pripravovaného a dlho očakávaného albumu s rovnomenným názvom. „Na tejto skladbe sa podieľalo viac členov kapely, prvotný tvorivý impulz prišiel od bubeníka Pavla Balčáka, finálne aranžmány sme doťukli s naším dvorným producentom Adamom A. Kurucom,“ hovorí líder kapely Martin Mihalčín.

Text piesne spevákovi napadol začiatkom roku 2020 na cestách po zahraničí a večernom sledovaní sociálnych sietí. „Premýšľanie o tejto téme ma utvrdilo v rozhodnutí opustiť súkromné aktivity na sociálnych sieťach a doteraz som s týmto rozhodnutím spokojný,“ priznáva Mihalčín. „Text piesne si však podľa môjho názoru každý rozanalyzuje najlepšie sám,“ dopĺňa ma margo významu skladby.


HEĽENINE OČI

Živelní Prešovčania si aj tentokrát do nahrávacieho štúdia prizvali šikovných hudobníkov. Trúbku nahrával Pavol Jeňo a akordeón Ján Brdka a Nikola Kizić. Skladba sa nahrávala v štúdiu Perina a o mix a master sa postaral Martin Migaš.

Viac o téme: #cirkus #helenineoci #novinka #videoklip