Netflix uviedol na Vianoce aj kórejský sci-fi seriál „The Silent Sea“.

denofgeek com

Netflix pridal na Vianoce ešte jednu pochmúrnu K-drámu „The Silent Sea“. Pretože nič nehovorí o Vianociach tak, ako strašidelná opustená lunárna základňa!

V dráme hrá Bae Doona (Atlas mrakov, Kráľovstvo) ako doktorka Song, astrobiologička, z ktorej sa stala etologička a ktorá súhlasí s tým, že pôjde na misiu na mesačnú základňu, kde zomrela jej sestra, aby priniesla tajnú „vzorku“. Príbeh je zasadený do pravdepodobne príliš blízkej budúcnosti, v ktorej klimatické zmeny rapídne znížili zásoby vody na Zemi. Song je súčasťou tímu, ktorý zahŕňa lekára, dvoch pilotov, niekoľkých inžinierov a niekoľko zdanlivo skúsených astronautov vrátane kapitána Hana, ktorého hrá Gong Yoo (Train to Busan, Squid Game). Zatiaľ čo kapitán Han má na starosti misiu, Dr. Song má kontrolu nad akýmikoľvek rozhodnutiami týkajúcimi sa nestabilnej a veľmi nebezpečnej „vzorky“.


Netflix

Čo sa vlastne stalo na vesmírnej stanici? Stanica Balhae bola mesačná výskumná základňa vedená sestrou Dr. Song v rámci projektu, ktorý realizovalo národné ministerstvo obrany. Vedci zo stanice Balhae dostali za úlohu nájsť spôsob, ako urobiť lunárnu vodu bezpečnou pre ľudskú populáciu. V určitom bode riaditeľ Choi usúdi, že projekt je nočnou morou a nechá základňu zavrieť a každého, kto tam pracuje, nechá zomrieť vystavením lunárnej vode. Neverí, že niekto prežije, no mýli sa…

Viac o téme: #dráma #mysteriózny #Netflix #scifi #seriál #thesilentsea #triler