Vychádza nový album „Dawn FM“ od The Weeknd.

Karolína Zboniaková, Universal Music s.r.o.

Jeden z najúspešnejších súčasných umelcov, kanadský spevák a hitmaker Abel Tesfaye, známejší ako The Weeknd, vydáva svoj ďalší album s názvom Dawn FM.

Už od začiatku svojej kariéry The Weeknd dokazuje, že bude súčasnému popu udávať vlastný smer, čo potvrdil aj jeho veľmi úspešný album After Hours. Z neho pochádzajú úspešné single ako „In Your Eyes“, „Save Your Tears“ alebo „Blinding Lights“ – track, ktorého videoklip na YouTube nazbieral už viac ako 500 miliónov views.

Na novej štúdiovke Dawn FM sa tak môžeme tešiť na ďalšiu nálož nových hitov s hudobnou náladou 80-tych rokov. Medzi šestnástimi piesňami figuruje aj známy singel „Take My Breath“ a vypočujeme si na ňom mená ako Lil Wayne, Quincy Jones alebo Tyler, The Creator. V roli moderátora fiktívneho rádia 103,5 Dawn FM sa predstaví samotný Jim Carrey, ktorým nám naznačí, že v temnote sme žili už príliš dlho a je na čase vyjsť opäť na svetlo.

Spolu s albumom vychádza aj jednoduchý, avšak nemenej pôsobivý videoklip k tanečnej piesni „Sacrifice“, na ktorej vás zaujme netradičná hudba a tá správna retro nálada.


The Weeknd

Zoznam skladieb na albume Dawn FM:

1. “Dawn FM”
2. “Gasoline”
3. “How Do I Make You Love Me?”
4. “Take My Dream”
5. “Sacrifice”
6. “A Tale by Quincy”
7. “Out of Time”
8. “Here We Go… Again”
9. “Best Friends”
10. “Is There Someone Else”
11. “Starry Eyes”
12. “Every Angel Is Terrifying”
13. “Don’t Break My Heart”
14. “I Heard You’re Married”
15. “Less Than Zero”
16. “Phantom Regret by Jim”

Viac o téme: #album #dawnfm #novinka #theweeknd