Lea Danis napísala svoju dosiaľ najintímnejšiu skladbu „VŠETKO MÁŠ“

Pandémia koronavírusu vzala aj slovenskej speváčke Lei Danis možnosť spievať naživo. A to ani na svadbe svojej najlepšej priateľky z detstva. Namiesto toho jej napísala dojímavú pieseň „VŠETKO MÁŠ“.

Slovenská speváčka a hudobná producentka Lea Danis počas koronakrízy opäť víri hladinu na hudobnej scéne. Po sérii anglických skladieb vrátane úspešného tanečného singlu Follow (2019) sa kráska vrátila k slovenčine a výsledkom je zamilovaný singel, doposiaľ jej najintímnejšia hudobná výpoveď „Všetko máš”. Precítená skladba je svadobným darom pre priateľku z detstva. Jej svadbu však Lea nakoniec pre koronakrízu zmeškala.

Inšpiráciou bola slovenskej speváčke priateľka z detstva, ktorá ju raz na káve požiadala o pieseň na jej svadbu. „Strašne ma tým dojala, možno o tom doteraz ani nevie. Pre mňa ako umelca je to najväčšia pocta,” prezradila speváčka, ktorá mala pôvodne spievať na svadbe aj naživo. Nakoniec sa svadby pre pandémiu koronavírusu sama osobne nemohla zúčastniť. „Preplakala som skoro celý deň,” spomína si blondínka. „Pre niekoho to je možno smiešne, ale ja som jedináčik a priateľstvo pre mňa veľa znamená. Prísť o takéto momenty pre pandémiu som považovala za obrovskú krivdu a nespravodlivosť. No práve preto, že som nemohla prísť na sobáš osobne, som tú skladbu jednoducho musela dorobiť. Nechcela som ju sklamať,” prezrádza rodáčka z Humenného o novinke Všetko máš.

„Rodinnú premiéru” tak mal singel bez Ley práve na svadbe spomínanej priateľky. „Malo to byť prekvapenie, keďže kamoška už s piesňou ani nerátala. Jej brat mi nadiaľku pomohol toto celé pripraviť a na svadobnom tanečnom parkete tak song zaznel po prvýkrát. Keď som potom videla na videu, ako jej pribehlo dievčatko doniesť vreckovku, aby si poutierala slzy, nič viac mi netrebalo. Plakala som s ňou ako malé decko. Je krásny pocit rozplakať nevestu,” dodala so smiechom hudobníčka.

Ako naznačuje aj videoklip k piesni, skladba je aj akousi spomienkou aj na svadobný deň samotnej speváčy. „Nerada ukazujem svoje súkromie, verím, že je to veľmi intímna časť môjho života. Ale tu som cítila, že by bolo fajn sa podeliť s odkazom lásky a pripomenúť si v tejto ťažkej dobe, čo je v živote skutočne dôležité. Niekedy na to pri tom tlaku zabúdam aj ja sama,” uzavrela bývala modelka, ktorá do klipu zahrnula zábery zo svojho sobáša na Srí Lanke. V tom čase tam žila malý sen, keď pracovala ako fitmodelka pre Victoria’s Secret. V klipe tiež nechýbajú nádherné zábery samotného ostrova pri Indii a poprvýkrát speváčka ukázala aj svoju lásku.

Klavírnu pasáž k skladbe nahral talentovaný hudobník a producent Jožko Kovalčík, ktorý sa objavuje na pódiu napríklad po boku speváka Tomáša Buranowskeho. Gitarovú pasáž doplnil Tibor Dragon, košický hudobník a líder elektronickej indie kapely The Paper Dragon. O mix a master sa postarali Švéd Simon Jacobsson a Slovák Pavol Jeňo z Undergroove Studio. Vizuál ku klipu sa nakrúcal v štúdiu v Bratislave za prísnych bezpečnostných opatrení. „Chlapci mali celý čas rúška na ústach, ja som ako jediná mohla chvalabohu voľne dýchať, ale aj to len pri makeupe a priamo pred kamerou. Je to naozaj na hlavu, keď človek reálne pracuje v kreatívnom priemysle a celé je to o emóciách a vizuále. A vy sa ani poriadne nemôžete navzájom vidieť,” povedala autorka textu, ktorá réžiu a vizuál zverila do rúk mladého šikovného kameramana a režiséra Antona Gráfa. „Celý produkčný sme boli vlastne my dvaja, haha. Milujem takého spolupráce, kde je viac kreativity, osobných rozhovorov, náhod a umeleckého prepojenia, ako keď je všetko nalinajkované a také nejaké umelé,” prezradila Lea, ktorá sa do procesu zapojila v poslednej fáze aj ako postproducentka.


Lea Danis Official

Viac o téme: #leadanis #novinka #singel #speváčka #vsetkomas