Billie Eilish sa v novom singli „Therefore I am“ inšpirovala renesanciou

Novú pieseň spolu s videoklipom zverejnila 12. novembra 2020. Vizuál zobrazuje porcelánovú hlavu Michelangelovej sochy Dávida rozbitú na kúsky. Názov aj zodpovedajúci text sú odkazom na „Cogito, ergo sum“, výrok, ktorý vyslovil renesančný filozof René Descartes. Billie skladbu napísala spolu so svojim bratom Finneasom O’Connellom.

„Therefore I am“ je popový a temný popový track, ovplyvnený aj hip-hopom. Skladba obsahuje minimalistickú produkciu pozostávajúcu z basovej gitary, kopového bubna, a typického hlasového prejavu speváčky. Eilish spieva o tom, že jej je jedno, čo si o nej ľudia myslia. Vysvetľuje, že je jednotlivcom, ktorý má vlastnú myseľ a nevyžaduje, aby za ňu niekto rozhodoval. V prvom verši Eilish vyjadruje pohŕdanie smerom k neustálej medializácii jej osoby. 

„Táto pieseň sa dá rôzne interpretovať. Som veľmi zvedavá, čo ľudia cítia, keď ju počujú. Bola to zábava nahrávať.“ uvádza speváčka v rozhovore pre Zane Lowe. V rovnakom rozhovore Eilish potvrdila, že singel bude súčasťou jej pripravovaného druhého albumu.


UMG (v mene spoločnosti Darkroom); UMPG Publishing, Kobalt Music Publishing

Viac o téme: #billieeilish #thereforeiam