Dvaja najlepší textári Ego a Momo konečne spolu na feate!

Na hudobnej scéne nie je nikto viac textovo braný zdatnejšie ako EGO a MOMO. Obaja majú von svoje albumy, ktoré čo skladba z nich, tak to potvrdzuje ich lyrické prvenstvo na rapovej scéne. „EGOTRON“ je aktuálne druhým sólovým albumom od Ega, kde rezonuje práve táto ich spoločná skladba „FAJN“, no pôvodne išlo o Momov track, ktorý sa mal objaviť na jeho albume „EXTRAS“.

Videoklip „FAJN“ nesie hlavnú myšlienku o tom, aby sa človek nevzdával a nenechal sa odradiť, keď ti niekto hádže polená pod nohy. Ako ústrednú dejovú linku si režisér Goldy vybral sen mladého dievčaťa, stať sa profesionálnou tenistkou, ktorej vzorom je naša tenisová jednotka Dominika Cibulková.

„Je to taký motivačný track z mojej strany, nech sa ľudia dokopú k svojim cieľom lebo vzdať sa je jednoduché, ale byť vytrvalý v tom svojom je niekedy náročnejšie ako sa zdá, preto je aj taký hudobne zvučnejší, aby to ľudí chytilo a popremýšľali zároveň aj nad textom“, vysvetľuje MOMO.

Keďže prvotne mala byť skladba na albume „EXTRAS“, no keď sa dotočila vychádzal „EGOTRON“, chlapci si po dohode vypomohli tak, že Ego prispel Momovi na album slohou po boku Sameya vo veci „Nádej“ a Momo mu na album dal skladbu „Fajn“.

„Názov po vypočutí síce inklinuje skôr ku opakujúcemu sa refrénu… hudba hrá, no keď táto skladba začínala vznikať, tak vznikala pod názvom „Fajn“. Niektoré veci vidí umelec, interpret, človek až z odstupom času. Každopádne verím, že si ľudia v tracku nájdu to, čo potrebujú a prípadne ich to nakopne v tom, v čom sa cítia výnimočne . Mám pocit, že už my s Kontrafaktom sme mali privilégium ísť si za svojim snom, a táto generácia mladých robí niečo podobné, ale po svojom. Každému želám najmä nech to dotiahnu ešte ďalej ako my“, opisuje emócie zo skladby Ego.

Dlho očakávaná spolupráca nenechala chladných fanúšikov oboch interpretov, a ich spoločný track vyniesli do trendov, pričom Momova aktuálna skladba „KATARÍNA“, venovaná práve jeho polovičke sa stále drží v top 15.

„Moja hudba a texty sú vyjadrením, ku ktorému netreba ani vyjadrenie, pretože to mám vo svojich textoch priamo povedané. Chcel som pre ňu spraviť track, ktorý nebude klišé a nebude zbytočne precitlivený, tak som čakal na správny beat a moment, kedy som chcel povedať to, čo odznelo v skladbe“, podčiarkuje Momo vznik jeho textov ku skladbe „Fajn“ a „Katarína“.


Videjo (v mene spoločnosti Feel free studios)

Viac o téme: #album #Ego #Egotron #Extras #Fajn #Momo #novinka #rap #skladba