Britská speváčka, skladateľka a aktivistka za práva zvierat Leona Lewis je späť!

Víťazka tretej série britskej televíznej show The X factor vydala videoklip k skladbe „I am”. Pieseň vyšla ešte v roku 2015 ako titulná skladba rovnomenného albumu.

Text odkazuje na emócie a pocity speváčky po jej odchode z vydavateľstva Syco Records, a na bývalého šéfa vydavateľstva a porotcu zo súťaže Simona Cowella. „Som, s tebou či bez teba, som a dýcham bez teba, som niekto aj bez teba. Nebudem sa kvôli tebe meniť.” spieva Leona v refréne. Skladba získala pozitívnu odozvu od hudobných kritikov, z ktorých mnohí ocenili jej silný a emotívny hlasový prejav a označili ho za výnimočný na albume.

Pre fanúšikov je videoklip po piatich rokoch znamením, že Lewisovej nová tvorba je na ceste. „Konečne po polovici dekády. Dúfam, že to je náznak toho, že sa vráti na scénu” napísal komentár na youtube jeden z nich. 

Speváčka v novembri v  rozhovore pre portál music-news.com uviedla, že tento rok sa opäť vrátila aj do štúdia. „Bola to zábava, bolo to kreatívne. Môžem experimentovať, pretože na mňa nie je vyvíjaný žiaden tlak. Teším sa, ako všetky svoje myšlienky dotiahnem do konca…” Bližšie informácie o jej nadchádzajúcej tvorbe zatiaľ neprezradila. „Život je príliš krátky. Prečo sa obmedzujeme a škatuľkujeme? Ak ma tento rok niečo naučil, je to to, že mám ísť za tým, čo ma robí šťastnou.” dodala speváčka v rozhovore. 


UMG (v mene spoločnosti Universal-Island Records Ltd.); ASCAP, AMRA, UMPI, Sony ATV Publishing, LatinAutor – UMPG, LatinAutor – ACODEM, UNIAO BRASILEIRA DE EDITORAS DE MUSICA – UBEM, SOLAR Music Rights Management, BMI – Broadcast Music Inc., LatinAutorPer

Viac o téme: #iam #leonalewis #thexfactor