Rarity a live nahrávky na albume „Aj to je život“ od IMT Smile

Ako sme už pred časom avizovali, skupina IMT Smile dopĺňa svoj život o výber zložený z B -strán, rarít a live nahrávok. 15 skladieb, ktoré uzatvárajú pohľad na tvorbu skupiny v rokoch 1998 – 2020.

Album obsahuje raritné spolupráce. Ako napríklad v skladbe Miluj blížneho / Ľúbim ťa z roku 2006. „Je to asi najraritnejšie vystúpenie IMT Smile. Hrali sme v Slovenskom národnom divadle. Spomínam si, že sme mali veľký rešpekt pred pánom Dočolomanským“ približuje nahrávku Ivan Tásler. Medzi rarity sa zaradilo aj demo obrovského hitu IMT Smile – Ľudia nie sú zlí z roku 1998. Ako si Ivan Tásler spomína na tento okamih? „Hrali sme ešte v pôvodnom zložení s bubeníkom Martinom Migašom, Petrom Bičom a bola to vlastne posledná nahrávka tejto zostavy. V tejto zostave sme sa už do štúdia na nahrávanie albumu Valec nedostali“.

B- STRANA A RARITY & LIVE to je aj nedávno uverejnená skladba spolu s videoklipom Navždy – Akustická verzia, tiež cover verzia hitu Mekyho Žbirku Deni. Tiež špeciálna verzia piesne Najkrajšie Vianoce spoločne so Symfonickým orchestrom SRo a Detským a dievčenským speváckym zborom SRo.

Live repertoár zastupuje aj skladba Nad Sázavou, ktorá vznikla počas koncertu v pražskom Forum Karlín, a k IMT Smile sa v nej pridali aj František a Vojta Nedvědovci. „Tento príbeh súvisí ešte s Nikol Štíbrovou, lebo práve ona si svojho času zaspievala Nad Sázavou na Instagrame. Práve vtedy som si ju všimol a rozhodli sme sa pre ňu do našej piesne Príliš osobná známosť. Pred koncertom v Prahe sme sa rozhodli osloviť Frantu, či by si s nami nezaspieval Nad Sázavou, a vyšlo to“, uzatvára Ivan Tásler.

Práve k tomuto koncertnému vystúpeniu pripravili IMT Smile aj graficky animovaný videoklip, o ktorý sa postaral gitarista skupiny Tomáš Slávik. Cover design albumu vytvoril Viktor Frešo. 

Track list AJ TO JE ŽIVOT
B STRANA A RARITY & LIVE
1.Najkrajšie Vianoce – IMT Smile & Symfonický orchester SRo
& Detský a dievčenský spevácky zbor SRo
2. Pre túto chvíľu (live zo skúšky 2010)
3.Niekto ako kráľ (Cingilingibom) – IMT Smile a Lúčnica
4.Hej sokoly! (Expres Live) – IMT Smile a Ondrej Kandráč
5.Opri sa o mňa 2
6.S.O.S (instrumental) – IMT Smile a Radovan Tariška
7.Ľudia nie sú zlí (demo 1998)
8.Mám to rád (live)
9.Navždy (akustická verzia)
10.Miluj blížneho / Ľúbim ťa – IMT Smile a Michal Dočolomanský
11. To sa dá ( SND)
12. Deni
13.Nad Sázavou (live z Forum Karlin) – IMT Smile a František Nedvěd & Vojtěch Nedvěd
14. Ľudia nie sú zlí (live na Devíne) – IMT Smile a Slovenský symfonický orchester
15. Exotika (live z Východnej)


UMG (v mene spoločnosti Universal Music s.r.o.)

Viac o téme: #ajtojezivot #album #bstrana #imtsmile #novinka #rarity & live