Tomáš Klus vyráža s novým albumom na jarné turné „CÍTÍM“.

Mgr. Adriána Čahojová, SUPRAPHON a. s.

S odstupom troch rokov od vydania albumu Spolu a po dvoch špeciálnych minialbumoch – lockdownovom Pět pohromadě a politickom ČauČesku – vydal vlani na jeseň Tomáš Klus novinku Cítím, s ktorou teraz vyráža na rovnomenné koncertné turné.

Od 18. marca 2022 sa Tomáš Klus so svojou kapelou Cílová skupina vydáva na CÍTÍM – TOUR 2022, ktoré odštartuje koncertom v Žďári nad Sázavou a ďalej bude pokračovať až do júna koncertmi napríklad v Plzni, Táboře, Hradci Královém, Brne, Ostrave, Liberci, Prahe či Českých Budějoviciach. Nové pesničky predstaví i na Slovensku.

„Úprimne, nevedel som si dať rady, či hrať alebo nie, či sa to patrí, či je to fér – veseliť sa a zabúdať na aktuálne dianie. Uvedomil som si ale, že život je v tejto dobe treba nielen zachraňovať, ale i oslavovať. Máme šťastie, že sme, kde sme a vlnou solidarity i kto sme. CÍTIM hrdosť a CÍTIM túžbu vám všetkým poďakovať a dodať silu do žíl, aby ožil entuziazmus a nadobudla na veľkosti viera v človeka jednotného, súdržného a úctivého voči životu; to je totiž jediné možné víťazstvo nad zbraňou slabých, nad násilím; nepoddať sa strachu a nedať príležitosť tieňom ovládnuť nás pochybnosťami a nedôverou v druhých… CÍTIŤ a súCITIŤ, vytancovať a vyspievať všetky druhy emócií, ktoré v nás za posledné dva roky bujnejú, je potrebné. Frustrácie a pocity bezmocnosti môžeme rozpustiť vedomím, že nie sme sami. Teším sa na vás. U nás na koncerte; Žijeme! Carpe diem!“ odkazuje Tomáš Klus svojim fanúšikom.

 

TRACKLIST ALBUMU Cítím: Zatím/ Tajemství/ Setkání s Milou/ Cítím/ Tamarotti/ Zázrak/ Mariím/ Reflexe/ Nedělat bordel/ Fí/ Osvícen/ Udělám to samé/ Liberté/ První báseň/ Manasarovar / Vánoční čas


Tomáš Klus

Tomáš Klus patrí k najvýraznejším osobnostiam českej populárnej hudby posledného desaťročia. Za ten čas získal niekoľko významných ocenení vrátane výročných cien Akadémie populárnej hudby Anděl, úspešne bodoval i v ankete popularity Český slávik. Vyprofiloval sa ako osobnosť, ktorá citlivo vníma spoločenské dianie a dokáže naň v rámci svojej pesničkárskej tvorby rýchlo reagovať. Vďaka svojim početným umeleckým i spoločenským aktivitám sa radí medzi najaktívnejších českých umelcov súčasnosti. Koncertuje pravidelne so svojou Cílovou skupinou, natáča filmy a vystupuje v divadelných hudobných projektoch.

Viac o téme: #album #Cítim #novinka #tomasklus