Jarný Cverna Market je opäť tu!

Facebook Nová Cvernovka

Po všetkých peripetiách, ktorými sme si prešli sa tento rok zobúdza aj Jarný Cverna Market! Strávte s nami jeden z prvých (takmer) jarných dní!

Už v sobotu 19.3. budú všetky naše obchody, pekárne, showroomy a kníhkupectvá otvorené. Môžete nazrieť, porozprávať sa a odísť s nákupom. Okrem stálych prevádzok sa ukážu aj výrobcovia a výrobkyne z útrob ateliérov a internátu, či externí predajcovia, ktorých produkty naozaj stoja za to.

Okrem celodenne otvorených prevádzok bude opäť pripravený aj PROGRAM.
10:30 – 11:30 Divadlo SpozaVoza: Guten Tag, herr Grimm! (Dobrý deň, pán Grimm!)
11:00 – 12:30 Telohra
14:00 – 15:00 EDUdrama: Zavárané tajomstvo
16:00 – 17:00 Bábkové divadlo Morgonrock : Lovec plastov Zero Waste
21:00 Balkan Taksim a Stephen Budd (koncert + listening) – vstupné sa platí zvlášť

WORKSHOPY
Saturejka a Malina Linorytový workshop, počas ktorého si prejdete celým procesom výroby linorytovej grafiky a odídete s vlastnoručne vyrobeným výtlačkom.12:00 až 15:00 v „malej nadačke“ na 1. poschodí.

Múdry blázon Počas celého dňa si môžete vyskúšať, ako prebieha výroba odtlačkov zlinolea a podľahnúť čaru techniky linorytu.

Noistypo Prezentácia techniky letterpress so strojom Adana zo 70.tych rokov.

Artattack Jednodňová výstava NEOHALUSKYPUNK_heavydelic ilustrátora Eniac.

Obchody v nákupnej zóne NC aj predajcovia, budú mať otvorené od 10:00 do 18:00.

A na akých predajcov sa môžete tešiť?
Chilli omáčky Burning Angel, oblečenie pre veľkých aj malých mile, letterpresové tlače od Noistypo, zápisníky Karouch, prírodná kozmetika Fraela, funkčné športové oblečenie woollies, sušené ovocie Snejky, dámske oblečenie AWA, módne doplnky qplusbodka, kožené tašky LadaLeather, šperky Firefly Lighting Jewellery, bytové rastliny Svokrine jazyky, rôzne výrobky ALOEMED, hračky MYŠuLIENKA, vydavateľstvo Archimera, keramické výrobky Frikou, grafiky Martin Malina, iniciatíva Živávlna…

Jedlo zabezpečí lokálne bistro Dvanásť Duší, ktoré doplní Lokál Unas, pitie Skrytý bar a sladký doping Giraffe Bakery. A bude toho ešte omnoho viac!

Viac o téme: #jarnycvernamarket #novacvernovka