Do Bratislavy prichádza legenda Harley-Davidson. Výstava na Nivách predstaví aj model z filmu Terminátor!

Lucia Ballayová, ReputationN

Z Route 66 priamo na Nivy prichádzajú motorky Harley-Davidson. Od utorka 5. apríla bude na unikátnej výstave v priestoroch obchodného centra inštalovaných viac ako 30 motoriek od vzniku tejto legendárnej značky až po absolútne novinky roku 2022. Návštevníci si môžu vyskúšať simulátor jazdy na motorke, zasúťažiť o Harley-Davidson ceny alebo si užiť atmosféru podujatia Armwrestling Nivy Grand Prix.

Apríl na Nivách bude patriť silným strojom. Od 5. až do 30. apríla budú návštevníkom Nív spríjemňovať nákupy vystavené modely motoriek Harley-Davidson. Na svoje si prídu milovníci tradičných aj moderných dvojkolesových strojov, vášniví motorkári, ale aj bežní návštevníci, pre ktorých bude výstava zaujímavým spestrením návštevy centra a možno aj prvým stretnutím s motocyklami tejto značky.

Harley-Davidson prinesie na Nivy viacero unikátnych modelov
Návštevníci Nív uvidia motorky, ktoré ilustrujú historický prierez značky vrátane výročných motocyklov, zaujímavých prestavieb, ale tiež bicyklov, ktoré odkazujú na korene značky. Na výstave bude inštalovaný unikát, jeden z prvých modelov HD X8A – motorka z roku 1912, ale aj skutočná rarita – motorka HD Rikuo z roku 1935, ktorej model je jedným z 15 kusov vyrobených pre japonskú cisársku gardu cisára Hirohita v japonskej fabrike na základe licencie udelenej spoločnosťou Harley-Davidson.

Výstava na Nivách prinesie aj prvý a zároveň jediný plne elektrický motocykel HD LiveWire, ktorý bol vyrobený v roku 2020. V kontraste s predvojnovými modelmi: 26B, 29J, 30V, 29C vyzerá doslova futuristicky. Chýbať nebudú ani dva modely s typickým talianskym dizajnom Aermacchi SXT 250 a 350, ktoré sú výsledkom spojenia talianskej značky Aermacchi a Harley-Davidson v 60-tych a 70-tych rokoch.

Návštevníci si budú môcť obzrieť aj jeden z najrozšírenejších modelov značky Harley-Davidson 42WLC, ktorý používala americká armáda v 2. svetovej vojne. Po jej skončení zostalo na území Európy veľa takýchto strojov. Na výstave budú v rôznych prevedeniach: Military, Civil, Police, Bobber. Pikoškou je motorka z roku 2003, ktorá bola vyrobená k stému výročiu značky. Model bol po prvýkrát uvedený na trh v roku 1990 a preslávil ho film Terminátor 2.

Harley zábava nielen pre silných mužov
Sprievodný program výstavy zabaví a otestuje zručnosti odvážlivcov. Môžu si vyskúšať simulátor jazdy na motorke s Lukášom Pešekom – jazdcom MotoGP a prísť povzbudzovať najsilnejších mužov a ženy v Bratislave v pretláčaní rukou na Armwrestling Nivy Grand Prix. Nivy centrum pripravilo pre návštevníkov zábavné súťaže o ceny od Harley-Davidson a darčekové poukážky Nivy.

Viac sa o sprievodnom programe dozviete na Harley-Davidson na Nivách!

Viac o téme: #harleydavidson #Nivy #obchodnecentrum #súťaže #výstava