Lucie Bílá a Jan Bendig spolu strávili „Jednu malou chvíli“.

Mgr. Adriána Čahojová, SUPRAPHON a. s.

Lucie Bílá a Jan Bendig spoločne strávili malú chvíľu v dojímavom životnom príbehu, ktorý motivuje k nepremárneniu spoločných okamihov.

Autorom hudby je popredný český producent Dalibor Cidlinský jr. a text k piesni napísal Pokáč. K novému singlu s názvom „Jednu malou chvíli“ vznikol i pôsobivý videoklip v réžii Lukáša Rejmona. V hlavných úlohách sa predstavia Lucie Bílá, Jan Bendig, herečka Barbora Munzarová či herec Milan Šenki.

„Ľudí, ktorí ku mne nejakým spôsobom patria, spoznám na diaľku. Honzu som videla na javisku v Hudobnom divadle Karlín na odovzdávaní cien Slávik, a napriek tomu, že bol v partii niekoľkých iných spevákov, bol neprehliadnuteľný. Napadlo mi – ak nejakého mladého kolegu predstaviť mojim priaznivcom, tak on je ten pravý. Talentovaný, čistý a laskavý. Zaspievať si s ním na albume, ktorý práve pripravujem, je pre mňa radosť,“ hovorí o novej spolupráci Lucie Bílá.

„Hľadala som pre naše dueto tému a rodina a vzťah boli jasná voľba. Už preto, že sme s Honzom o generáciu inde, môžeme osloviť viac ľudí. Tá moja mi rozumie a tá jeho má ešte čas pochopiť,“ vysvetľuje speváčka pozadie videoklipu.


Lucie Bílá

„Lucku som vždy považoval za svoj veľký vzor. Preto stále nemôžem uveriť tomu, že vydávame túto spoločnú pesničku. Spoluprácu si neviem vynachváliť, pretože to, ako sa o Lucke hovorí, že je veľký profík, som mal možnosť vyskúšať si na vlastnej koži. Je to nádherný zážitok a pocit mať song s Luckou Bílou,“ dodáva k spolupráci nadšene spevák Jan Bendig.

Dvadsaťnásobná česká slávica Lucie Bílá oslávila 7. marca narodeniny, a tak je nový singel prvým darčekom pre fanúšikov. Ďalším je premiéra obnoveného úspešného muzikálu Láska je láska, ktorý sa hrá v Divadle Lucie Bílej. O libreto a réžiu sa postaral Antonín Procházka, hudbu napísal Ondřej Soukup a texty Gabriela Osvaldová.

V neposlednom rade chystá Lucie so svojou kapelou i narodeninový koncert, ktorý sa uskutoční 12. apríla v pražskom paláci Lucerna, kde zaznie i nové dueto s Janom Bendigom. Ide o preložený koncert a pôvodne zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti. Prvú dámu českej hudobnej scény čaká tiež séria koncertov s klaviristom a skladateľom Petrom Maláskom.

Viac o téme: #janbendig #jednumalouchvili #luciebila #novinka #singel