Chlapčenská dvojica Ben & Mateo spieva o chlapčenskej túžbe po ideálnom aute v novinke „SEN“.

Mgr. Andrea Čurná

Český tínedžerský hudobný projekt Ben & Mateo vydal ďalšiu novinku zo svojej dielne. V novinke Sen spievajú o chlapčenskej túžbe po ideálnom aute. Skladbu pre nich napísali Štěpán Stewe Bárta a Cody Seven.

Skladba Sen začala vznikať už pri pravej návšteve v pražskom štúdiu Unbeatable records. Ben, Mateo, Štěpán Stewe Bárta a Cody Seven sa najskôr rozprávali o hudbe ako takej a vyberali vhodné sample. „Pri ďalších stretnutiach postupne vznikalo demo, prebiehali úpravy textu aj hudby, až nakoniec vznikla skladba Sen v podobe, akú ju môžete teraz počuť,“ povedali Ben & Mateo.

Základ nového videoklipu zvládli za jednu noc. O scenár, nakrúcanie aj strih videoklipu sa postaral Jakub Janča alias Ajk. „Vzhľadom na text skladby nebolo moc ťažké vymyslieť koncept. Hlavné bolo zohnať super káru a odťahové vozidlo, aby to vyzeralo, že šoférujeme,“ vysvetlili s úsmevom chalani. Nakoniec použili cabrio veterána značky Chrysler, ktorý je celý v retro štýle.


Ben & Mateo

Vďaka zlepšenej pandemickej situácii sa Ben & Mateo vydali na hudobné turné Až ke hvězdám po českých krajských mestách. Do konca mája ich čakajú ešte dve zastávky v Brne (7. mája) a v Prahe (28. mája).

Viac o téme: #Ben & Mateo #novinka #sen #singel