Pavel Callta vydáva pod titulom „JINÁ“ tretí autorský album. Predchádza mu klip „Ztrácím se“.

Spevák Pavel Callta vydal tretí štúdiový album s názvom „Jiná“. Niekoľko dní predtým zverejnil klip k prvnému singlu „Ztrácím se“. Partnerku v klipe mu hrá Andrea Kalousová. Album Pavla Callty je opäť úplne autorský. Okrem neho samého sa na ňom producentsky podieľali Ondřej Žatkuliak a Sadluck. Ako jediného spievajúceho hosťa tentokrát prizval Evu Burešovú. Duet „Jako by byl náš poslední“ vyšiel na jar 2020 ako singel a pred vydaním albumu mal na svojom konte už viac ako 5 miliónov vzhliadnutí.

„Jiné“ je nový album tiež preto, lebo je to prvýkrát, keď Pavel Callta zaradil do tracklistu anglicky spievanú pieseň. „I fight for you som napíal už v roku 2012. Česká verzia tejto skladby sa volá „Ztrácím se“ a vybral som ju ako pilotný singel, ktorý dostal i obrazovú podobu,“  hovorí Pavel Callta.

„Videoklip sme natáčali v Krkonošiach na mieste, ktorému sa hovorí Lysečinky, kde sme našli krásnu drevenicu. Na podobnom mieste som točil aj svoj úplne prvý videoklip na song „Ve hvězdách“. Okrem toho sme ešte objavili jeden osamelý gigantický strom na poli kúsok od Barrandova. Zábery s ním dotvorili emotívnu atmosféru klipu. Hlavnú rolu stvárnila Andrea Kalousová, s ktorou sa poznáme niekoľko rokov a už pred pár mesiacmi sme sa dohodli, že si spolu zahráme v nejakom klipe.“

Kameru, réžiu a strih mal na starosti Jan Strach, s ktorým Pavel Callta natočil už svoje dva predcházajúce videoklipy vrátane zmieneného „Jako by byl náš poslední“.


Pavel Callta

Viac o téme: #album #Jiná #novinka #pavelcallta #ztracimse