Spevák Martin Maňák predstavuje svoj vianočný videoklip Vlci v Betléme

Martin Maňák

Mladá krv z Topoľčian sa slovenskej hudobnej scéne pripomína tematickou skladbou k blížiacim sa vianočným sviatkom. Na záver roku vypúšťa videoklip ku skladbe Vlci v Betléme. Vianočný singel s kvalitnou postprodukciou sa po roku od nahrania dočkal aj svojej vizuálnej podoby.

Rodák z Topoľčian, ktorého si najmä lokálne obecenstvo spája ako frontmana kapely Naozay, na skladbe spolupracoval so známou značkou. Roly tvorcu textu a hudby sa zhostil Roman Slávik, ktorý sa podieľal taktiež na mnohých úspešných hitoch kapiel ako Gladiátor či Desmod a o aranžmány sa postaral Tomáš Kmeť.

Pesnička bola vydaná ešte počas minuloročných sviatkov, avšak nápad darovať singlu hranú výpoveď spievaného textu sa zrodil v hlave speváka až pred blížiacimi sa tohtoročnými Vianocami. Mladý interpret sa spojil so začínajúcim fotografom a kameramanom Samuelom Dostálom, pre ktorého to bol prvý videoklip. „So Samom nešlo o prvú spoluprácu. Pár mesiacov dozadu si ma Samo pozval do svojho projektu a išlo nám to . Napadlo mi tak, že by nebolo zlé, keby sa zhostil režisérskej stoličky pre môj chystaný vianočný klip.“

Text piesne Vlci v Betleheme má symbolizovať silu priateľstva a ducha Vianoc. Aj preto si Martin do klipu pozval svojich najbližších priateľov. „V predstavách už od samého úvodu som mal v tomto jasno, že chcem v klipe poukázať na priateľskú atmosféru či sviatočnú rodinnú harmóniu, a tak sa v klipe objavili aj tí najmenší. Nahrávanie bolo veľmi príjemné, nemuseli sme v podstate nič hrať, len sme si užívali večer. Doteraz som z toho nadšený akú pohodu sa nám podarilo počas nakrúcania medzi sebou navodiť. Výsledkom sú autentické zábery, ktoré odzrkadľujú čaro vianočného času.“

Osloviť verejnosť sa snaží Martin predovšetkým tvorbou pozitívne ladených pesničiek. Tie mu podľa jeho slov sedia najviac. „Mám rád energické, pozitívne skladby, ktorých emóciu viem vždy predať ľuďom na koncertoch. Život treba podľa môjho názoru brať s nadhľadom aj keď asi každému prináša nielen pozitívne chvíle. Ale som presvedčený, že z tých menej pozitívnych sa máme poučiť a môžeme si vytvoriť budúcnosť, ktorá nám bude príjemnejšia.”


Martin Maňák

Viac o téme: #martinmanak #novinka #vianocnyklip #vlcivbetleheme