Po páde Impéria prichádza Mandalorian – bojovník, lovec odmien a ochranca malého Yodu

Fanúšikova filmovej ságy Hviezdne vojny (Star Wars) a všetkých odnoží a výhonkov, ktoré dopĺňajú udalosti medzi hlavnými filmami sa určite tešia zo seriálu „Mandalorian“, ktorého druhá séria vyštartovala do Disney Plus vesmíru v októbri 2020.

Prvá séria bola spustená v roku 2019 a mala 8 epizód. Na filmových portáloch IMDB a CSFD si seriál vyslúžil veľmi dobré a vysoké hodnotenia, tak verím, že sa oplatí si ho pozrieť.

Seriál „Mandalorian“ sa odohráva päť rokov po páde Impéria vo filme „Star Wars: Návrat Jediho“. Toto predstavuje časovú líniu príbehu asi 25 rokov pred udalosťami „Star Wars: The Force Awakens“. Séria bola minulý rok najsledovanejšou šou na svete a získala sedem cien Emmy. Mandalorian (Pedro Pascal) je lovec odmien, ktorý bojuje proti vesmíru a ktorého úlohou je chrániť malého Yodu, ktorého špeciálne schopnosti by mohli do galaxie priniesť nádej.

„Mandalorian“ napriek sci-fi prostrediu evokuje ducha klasických žánrov westernových a samurajských filmov. Ako bezmenný bojovník Mandalorian využíva svoje schopnosti ako lovec odmien. V každej epizóde naráža na nové hrozby a neustále bráni „dieťa“ pred zlými silami Ríše.

Výkonný producent Jon Favreau pre magazín Variety uviedol, že sa už pripravuje tretia séria seriálu. Bývalý riaditeľ spoločnosti Bob Iger tiež uviedol, že predpokladajú aj natočenie ďalších sérií „Hviezdnych vojen“ na základe postáv, ktoré boli v príbehu predstavené.

Druhá séria „The Mandalorian“ obsahuje osem epizód. Na Disney Plus je už celá k dispozícii a spolu s ňou aj dokumentárny seriál zo zákulisia natáčania seriálu. Relácia s názvom „Disney Gallery: The Mandalorian“ obsahuje tiež osem epizód.

Ak spadáte pod tých fanúšikov Hvieznych vojen, ktorí si síce filmy veľmi radi pozrú, ale majú zmätok v tom kto je koho otcom, matkou, bratom, sestrou, a kto je kladný a kto záporný hrdina, tak pripájam chronologický zoznam ságy, tak ako by ste si ju mali pozrieť ak to chcete skutočne dobre pochopiť. 🙂 Jediné čo budete musieť tolerovať je filmová technológia vtedajšej doby. 🙂

Chronológia Hviezdnych vojen (originálne názvy):
„Episode I – The Phantom Menace“ (1999)
„Episode II – Attack of the Clones“ (2002)
“ The Clone Wars“ (2008)
„Episode III – Revenge of the Sith“ (2005)
„Solo: A Star Wars Story“ (2018)
„Rogue One: A Star Wars Story“ (2016)
„Episode IV – A New Hope“ (1977)
„Episode V – The Empire Strikes Back“ (1980)
„Episode VI – Return of the Jedi“ (1983)
„Episode VII – The Force Awakens“ (2015)
„Episode VIII — The Last Jedi“ (2017)
„Episode IX – The Rise of Skywalker (2019)


Star Wars

Viac o téme: #hviezdnevojny #Mandalorian #seriál #starwars