Veronika Strapková sa spojila s DJ-om Lieskovským. Výsledkom je novinka Sorry, ktorou chce búrať predsudky o psychických problémoch.

Eva Sládková | PROPAGANDA HOUSE

Veronika Strapková prichádza s novinkou, v ktorej sa nájde nejeden mladý človek. Pandémia a teraz vojna na Ukrajine u mnohých vyvoláva úzkosť, prípadne strach a smútok, no hanbia sa to pomenovať.

Veronika ako študentka psychológie chce stigmu z týchto emócií sňať a odkázať poslucháčom – vyjadrovať pocity, či už dobré alebo zlé, je úplne v poriadku! Pesnička je unikátna aj tým, že vznikla v spolupráci s DJ-om Milanom Lieskovským, ktorý do jej hudby prináša nové zaujímavé elektronické prvky. Text si napísala samotná Veronika v anglickom jazyku. Vypočujte si jej novinku Sorry a nebojte sa pomenovať svoje emócie!

Navonok vždy veselá a dobre naladená Veronika Strapková novou skladbou prekvapuje. Singel Sorry je o pocitoch, ktoré človek často nevie vysvetliť – o úzkosti, smútku, obavách. Veronika veľmi dobre vie, aké sú niekedy mätúce.

„Téma úzkosti je dnes už aspoň čiastočne komunikovaná, ale stále mám pocit, že ľudí za tieto veci spoločnosť stigmatizuje. Študujem psychológiu, práve som skončila bakalára a veľa tém sa v období pandémie sústredilo na sociálnu izoláciu človeka. Keď som si predstavila, ako sa po 2 rokoch vrátim medzi ľudí na koncerty, mala som aj ja sama pocit nevysvetliteľnej tiesne a obáv. U mňa boli racionálne odôvodnené a vedela som prečo ich mám. Niektorí ľudia nevedia vysvetliť, čo sa im deje, je to normálny jav. Preto som chcela podporiť touto piesňou to, aby sa nebáli svoje emócie vyjadriť, nech sú akékoľvek,“ vysvetľuje mladá speváčka.


VeronikaS

Veronika skladbu urobila v spolupráci s DJ-om Milanom Lieskovským. Pri tvorbe sa stretli po prvý raz a obaja si to pochvaľujú. Text je tentoraz v anglickom jazyku.

„Milan tu vniesol nové zaujímavé prvky elektronickej hudby. Pieseň ma inšpirovala na prvé počutie k textu, ktorý mi napadol okamžite. Tým, že je to žánrovo skôr elektro, tak mi sedelo spievať do toho po anglicky,“ vysvetľuje Veronika Strapková.

„Po Veronike som „poškuľoval“ už dlhšiu dobu a tak mi veľmi dobre padlo, keď prišla do môjho štúdia nahrávať ako hosť do jedného podcastu. Po nahrávaní sme pokecali a hneď bolo jasné, že si sedíme a že ďalšia pieseň z mojej produkcie bude s Veronikou. Veľmi sa teším, že je singel hotový a že vám ho môžem predstaviť,“ dopĺňa ju DJ Milan Lieskovský.

Tému skladby výborne dotvára aj videoklip. Veronika ho robila s Michalom Furdom. Spoločne vymysleli námet prepojenia nočnej mory, ktorá paralelne funguje ako motív kontrastu k životnej energii zobrazenej cez atmosféru párty a koncertu.

„Taká je aj hudba. Je veselá a bez textu skôr nabáda k tancu, než zamysleniu. A to je pre mňa dôležité. Ukázať ten kontrast. Že všetko v živote má aj svoju protistranu. To, čo prežívame, niekedy navonok nevidno. Rovnako, ako nevidno veľa zo skutočného cez sociálne siete a pri pohľade zvonka sú veci často skreslené. Preto je odkaz piesne – menej súdiť a nebáť sa vyjadriť obavy,“ uzatvára Veronika Strapková.

Viac o téme: #djmilanlieskovsky #novinka #singel #sorry #veronikastrapkova