Príbeh o dospievajúcej Enole Holmes a jej prvom vyriešenom prípade

Kto by nemal rád príbehy o Sherlockovi a jeho prípadoch. Tentokrát to však budete môcť vidieť z iného uhlu pohľadu. Doslova. Ako už vieme z mnohých filmov, seriálov a kníhp, Sherlock má brata Mycrofta. Je najstarší zo súrodencov a má významné miesto vo vláde. Sherlock, ako druhý zo súrodencov je slávny detektív, ktorého schopnosti si váži aj samotný Scotland Yard. Ale máme tu ešte tretieho súrodenca, sestru, ktorá je omnoho mladšia a bratia Holmesovci odchodom z domu takmer zabudli na jej existenciu.

Enolu Holmes vychováva matka Eudoria, ktorá je excentrická, slobodomyseľná a nekonvenčná. Celé detsvo učí Enolu k tomu, aby išla svojou vlastnou cestou, mala silnú vôľu a nezávislé myslenie. V deň svojich šestnástich narodenín Enola zistí, že jej matka zmizla a nechala jej len nejaké narodeninové darčeky. V ten istý čas prichádzajú na scénu jej bratia, ktorí ju od detstva nevideli. Sherlock ihneď objavuje Enolin intelekt ale Mycroft je z nej zdesený. Ako jej poručník ju chce dať na prevýchovu do dievčenskej školy. To však Enola odmieta a v prestrojení uteká z domu. A tu, na ceste hľadania svojej matky, začínajú jej dobrodružstvá, počas ktorých stretne svoju prvú lásku, vyrieši svoj prvý prípad a hlavne nájde samú seba.

Film Enola Holmes je natočený podľa rovnomennej novely „The Enola Holmes Mysteries“ od Nancy Springer. V hlavnej roli, ale aj ako producentka filmu sa predstaví Millie Bobby Brown, ktorú poznáme hlavne zo seriálu Stranger Things. Sherlocka si zahrá obľúbený Henry Cavill, ktorý sa určite všetkým viac páčil ako Zaklínač (The Witcher), než ako Superman. Enolinu matku si zahrala skvelá Helena Bonham Carter.

Film bol oficiálne vydaný 23. septembra 2020. Počas debutového víkendu bola Enola Holmes druhou najsledovanejšou položkou na Netflixe. V októbri 2020 spoločnosť Netflix uviedla, že film je na dobrej ceste, aby si ho počas prvých štyroch týždňov uvedenia pozrelo 76 miliónov domácností. 

V septembri 2020 producentka a hviezda filmu Millie Bobby Brown a režisér Harry Bradbeer potvrdili svoje zámery pripraviť jeho pokračovanie. 


Netflix

Viac o téme: #enolaholmes #film #krimi #mystery #sherlockholmes