Pre všetkých milovníkov upírov a čarodejníc prichádza druhá séria Discovery Of Witches

Na základe trilógie All Souls od Deborah Harknessovej o čarodejnici Diane Bishop (Teresa Palmer) a upírovi Matthew Clairmontovi (Matthew Goode), ktorí boli spojení osudom, alebo skôr proroctvom, debutoval na jeseň 2018 seriál Čas čarodejníc (A Discovery Of Witches).

Diana Bishop, je historička a čarodejnica, ktorá napriek svojmu pôvodu odmieta byť tým čím je. Ale jej moc sa začína prejavovať a nečakane objaví v Oxfordskej Bodleianovej knižnici začarovaný rukopis. Tento objav ju prinúti vrátiť sa do sveta mágie, aby odhalila tajomstvá týkajúce sa čarodejníc, upírov a démonov, ktorí žijú vo vzájomnej tolerancii v ľudskom svete. Pomoc jej ponúka záhadný genetik a upír Matthew Clairmont. Napriek dlhoročnej nedôvere medzi čarodejnicami a upírmi uzavrú spojenectvo, aby zistili aké tajomstvo kniha skrýva. Medzi Diane a Matthewom je však obrovská príťažlivosť, ktorú ani jeden z nich neskrýva. Obidva druhy, upíri aj čarodejnice, sa budú musieť zmieriť s ich začínajúcim vzťahom, ktorý je dávno predurčený.

Ak ste fanúšíkovia tohto filmového žánru, určite tento seriál neprehliadnite. Matthew Goode je vzorový upír, ktorý prináša tie správne druhy snov a fantázií. Ostáva už len kladne ohodnotiť filmové efekty a animácie, ktoré sú uveriteľné a z môjho pohľadu úplne bez výhrad.

Po veľkom úspechu prvej série bola v novembri 2018 schválená aj druhá a tretia séria. Filmovanie bolo vo Veľkej Británii ukončené v decembri 2019. Nové epizódy by mali byť odvysielané na stanici Sky One v januári 2021

 


Sky TV

Viac o téme: #2.séria #cascarodejnic #discoveryofwitches #fantasy #novinka #seriál