Hudobná skupina Es Jazz Trio prichádza so skladbou Frosty the Snowman

Tomáš Šulík, PR Manager Es Jazz Trio

Es Jazz Trio je mladá jazzová formácia, ktorá pochádza z Ružomberka. Skupina sa venuje prevažne jazzu, swingu a funku. Prekvapením je však aj jej inklinácia k súčasnej popovej hudbe.

„Dalo by sa povedať, že toto pandemické obdobie vydláždilo ľuďom akési online chodníčky a nielen v umeleckej sfére, ale aj v tej osobnej. Tieto vianočné sviatky boli iné ako tie v predchádzajúcich rokoch – osobný kontakt bol obmedzený, rovnako ako aj usporadúvanie koncertov. Naša formácia prišla s nápadom prispieť do vianočnej atmosféry s interpretáciou známeho jazzového štandardu Frosty the Snowman. Dúfame že sa poslucháčom pieseň v našom prevedení bude páčiť.
S tvorbou piesne nám pomohli aj naši priatelia zo štúdia Liptov Lab v Ružomberku, kde nám ponúkli svoje nové priestory a postarali sa o výsledný zvuk. Obrazové materiály a celý vizuál spracoval kameraman Jakub Ilko. Za nasvietenie vďačíme kamarátom z firmy SMD.“ uviedla speváčka Es Jazz Tria – Radka Hadová.

História kapely:
Začiatkom roka 2020 sa kvôli dopytu jazzovej hudby v hoteloch na strednom Slovensku stretli traja ľudia, ktorí sa predtým navzájom takmer vôbec nepoznali. Dostali priestor pravidelne hrávať v hotelových nočných baroch a hudobne spestrovať večery hotelovým hosťom. V priebehu niekoľkých dní sa museli naučiť desiatky jazzových štandardných piesní, ktorými nakoniec zaujali a následne vzniklo Es Jazz Trio v zložení: gitarista Tomáš Šulík, speváčka Radka Hadová a bass gitarista Filip Veselovský.

Plány do budúcna:
„Naše plány na rok 2021?
Vďaka Fondu na podporu umenia naša formácia dostala istú finančnú podporu, aj vďaka ktorej môže realizovať svoje plány. Trio sa v priebehu roku 2021 chystá nahrať ďalšie skladby a odprezentovať ich tiež vo forme videoklipov.
Našim veľkým snom je nadviazať spoluprácu s poprednými umelcami na slovenskej či zahraničnej scéne, akými sú napríklad Peter Lipa alebo Dan Bárta.
Prajeme vám všetkým veľa vľúdnosti a vzájomnej súdržnosti predovšetkým však veľa zdravia v týchto neľahkých časoch! Hlavne nech sa už opäť stretávame aj na našich živých koncertoch. Veríme, že aspoň touto vianočnou skladbou vám všetkým spríjemníme náladu. Šťastný a jazzový nový rok 2021!“ zhrnul gitarista Es Jazz Tria – Tomáš Šulík.


Es jazz Trio

Viac o téme: #esjazztrio #frostythesnowman #jazz #novinka