Na pop som si musel počkať, na pop som musel vyrásť!

Slovenský hudobník a spevák Matej Smutný vydal na jeseň 2020 svoj debutový singel s názvom Psycho Love. Song s masívnou produkciou a výraznými vokálmi je ochutnávkou z pripravovaného EP Elixir, ktoré vyjde v priebehu roka 2021.

Hudba a text so silným osobným príbehom je autorská. Hudobnú produkciu zveril spevák do rúk anglického producenta z Gilkicker studios na Malte Rikki Lee Scicluna. Hudbe sa Matej venuje od malička, pôsobí ako hudobný pedagóg na konzervatóriu v Žiline a dlhodobo spolupracuje s Martinom Harichom. S kapelou Adalbert si zahral aj na jednom z popredných európskych festivalov Sziget v Budapešti.

„Ešte nikdy som sa nestretol so vzťahom, ktorý by nebol aspoň trochu psycho. Nikto ale verejne neprizná, že v takom vzťahu žije. Prečo by aj?! O ideálnom a harmonickom vzťahu sa predsa hovorí lepšie ako o tom, že niekedy musíte utiecť z domu, aby ste sa vyhli ďalšej nezmyselnej hádke a rozbíjaniu pohárov… Myslím si, že snáď každý pár sa v tej pesničke na chvíľu nájde,“ predstavuje námet svojho debutového singla Psycho Love spevák, autor textu aj hudby Matej Smutný.

Hudobník Matej Smutný, ktorý pochádza z Detvy zo stredného Slovenska, je v hudbe ako doma už od svojich šiestich rokov. Po absolvovaní Akadémie Umení v Banskej Bystrici sa vydal na profesionálnu dráhu a úspešne kombinuje vo svojom živote klasickú hudbu, ktorú aj vyučuje, s dráhou popového hudobníka a po novom aj speváka. Dlhodobo spolupracuje so slovenským hudobníkom Martinom Harichom, ktorého sprevádza v kapele na bicích a príležitostne na basovú gitaru. Spoločne tiež skomponovali hudbu k muzikálu The Christmas Carol, ktorý bude mať premiéru v roku 2021.

Ku svojej vznikajúcej autorskej tvorbe Matej dodáva: „Vyštudoval som klasickú hudbu a dlho som si hovoril, že vytvoriť popovú pesničku nemôže byť predsa tak náročné… Ale mýlil som sa! Nápad, text, hudba, produkcia ale hlavne „chytľavosť“, ktorú popová hudba potrebuje, to mi dohromady trvalo viac než dva roky. Tiež som pochopil, koľko je za tým všetkým driny a naučil sa ceniť si prácu všetkých tých ľudí, ktorých za pesničkou nikdy nikto nevidí a som veľmi rád, že týchto ľudí okolo seba nachádzam stále viac a viac!“

Singel doprevádza videoklip z dielne scenáristu Simona Juhásza a kameramana audiovizuálneho štúdia Môlča Records Roba Bošeľu, ktorý stojí za hudobnými klipmi mnohých slovenských kapiel, medzi nimi napríklad aj IMT Smile. Náročnej úlohy „psycho“ partnerky sa v klipe ujala herečka Ema Paľuchová. Singel Psycho Love vyšiel 30. septembra na všetkých streamovacích službách a na kanále YouTube práve prebieha premiéra jeho videoklipu. Na Spotify si song našiel veľa fanúšikov z USA alebo Anglicka.


P+C 2020 Warner Music Czech Republic

Viac o téme: #klip #matejsmutny #psycholove #singel