3 tipy Filipa Jančíka na predĺžený víkend. Už budúcu sobotu Bratislava zažije veľkolepú open-air show na Dunaji.

Ing. Pavol Dráb, Randal Group production

Jedno z najočakávanejších podujatí tohto leta na vás čaká už o pár dní v našom hlavnom meste. 27. augusta sa oň postará, a to priamo na Dunaji, náš fenomenálny huslista Filip Jančík (30). Pôjde pritom o vystúpenie svetového formátu, ktoré nemá v našich končinách obdoby.

Bratislava i jej blízke okolie – či z dôvodu bohatého kultúrneho dedičstva, dobre ukrytých prírodných bohatstiev alebo významných architektonických skvostov, k nám každoročne priláka desaťtisíce turistov. Pravidelne sa sem vracia aj Filip Jančík, ktorý v slovenskej metropole nielen rád trávi voľný čas, ale tiež tu pravidelne vystupuje.

Jeho narodeninový koncert pre fanúšikov, ktorý po takmer rok trvajúcich prípravách vyšperkoval do dokonalosti, je toho jasným príkladom. Blížiaci sa zážitok však scestovaný umelec odporúča skĺbiť i s ďalšími pútavými aktivitami.

Pozvánka na predĺžený víkend do Bratislavy a okolia
Či už patríte k milovníkom relaxu, cestujete za kvalitným hudobným zážitkom, alebo len túžite spoznať kúsok slovenskej histórie, vidieť národné pamiatky a dopriať si dúšok lahodného vína, rozhodnutie stráviť posledný augustový víkend v okolí Bratislavy rozhodne neoľutujete.

Nasledujúce miesta majú minimálne tri veci spoločné. Ich návšteva zaujme aj náročnejších turistov, majú nezameniteľné čaro a učarovali i Filipovi. Ten priznáva: „Už roky bývame s mojou snúbenicou Luckou vo Viedni, ale na Bratislavu i jej okolie nedám dopustiť. Pravidelne tu koncertujem a aktuálne finišujeme s prípravou veľkolepej koncertnej šou, ktorá sa bude konať priamo na Dunaji. Po tomto koncerte tu určite ešte chvíľu pobudneme, pretože na miesta, ktoré mám rád, si treba vyčleniť aspoň víkend.“ V spolupráci s portálom Slovakia.travel prezrádza aj konkrétne tipy na výlet.

Hudba, pamiatky i nádherné výhľady
Čo tak odštartovať pestrý víkend iba pár desiatok kilometrov od Bratislavy? Symbolom kraja ležiaceho východne od Malých Karpát je víno a voda. No keď sa k nim pripojí slnko, charakteristika danej oblasti nadobúda celkom iný ráz. Modra sa preslávila nielen vinárstvom, ale i výrobou modranskej majoliky a pre Filipa znamená akúsi oázu pokoja.

V sobotu sa už pokojným tempom presuňte do hlavného mesta, pretože práve to je deň, keď si môžete užiť nespočetne, nielen mestom organizovaných akcií, ale i naše kultúrne pamiatky s nezmazateľnými historickými stopami. Bodkou za vydareným dňom v Bratislave môže byť už načrtnutá kultúra. Pokiaľ sa vyberiete na predĺžený víkend posledný augustový víkend, dávame vám do pozornosti podujatie, ktoré v našich končinách nemá obdoby – večer filmovej hudby plný emócií i napätia. Ten sa bude konať na nábreží Dunaja v sobotu 27. augusta a pre všetkých návštevníkov je vstup zdarma.

Filip Jančík ho pripravuje ako poďakovanie za roky priazne i podpory, ktorá sa mu dostáva. „Mať koncertnú šou na osemdesiat metrov dlhom pontóne priamo na Dunaji, potešiť tisícky ľudí, ktorí budú sedieť pod hviezdami na dekách a užívať si krásu hudby, je niečo, z čoho mám zimomriavky. Som vďačný a šťastný, že mám túto možnosť. Kus toho šťastia chcem odovzdať späť,“ pozýva všetkých priaznivcov umenia a filmových soundtrackov na svoju šou.

Ostať v centre sa oplatí
…a to aj v nedeľu. V starom meste sa nachádza Mestská pamiatková rezervácia, na území mesta máme súbor siedmich národných kultúrnych pamiatok: Academiu Istropolitanu, Bratislavský hrad, budovy Evanjelického lýcea, Devínsky hrad, Konkatedrálu sv. Martina, rímsko-germánsku usadlosť z 3. storočia – Villu Rusticu a Slavín, ako aj vzácne mauzóleum s hrobkou “zázračného rabína“ Chatama Sofera. Je viac než isté, že to „svoje“ si tu okrem Filipa nájdu aj iní vášniví milovníci krásnych miest.

Viac tipov na zážitky v okolí Bratislavy a na cestovanie po Slovensku nájdete na webovej stránke Slovakia Travel.

Viac o téme: #Dunaj #filipjancik #koncert #openairshow