Vernisáž risografík štúdia Risoto Design s názvom „Pohľad na Bratislavu cez raster“.

Ing. Patrik Cucor, Cultus Ružinov, a.s.

Mestská časť Bratislava-Ružinov, CULTUS Ružinov a Risoto Design vás pozývajú na vernisáž risografík štúdia Risoto Design s názvom „Pohľad na Bratislavu cez raster“ do Ružinovskej galérie, ktorá bude sídliť v priestoroch foyer Domu kultúry Ružinov, Ružinovská 28.

Výstavu otvorí kurátorka Mária Horváthová a to v utorok 30. augusta 2022 o 18:00 hod. Výstava potrvá do 30. septembra 2022. Výstava je súčasťou multižánrového festivalu Symfónia umenia.

„Výstava predstaví divákom výber 40 diel, ktoré zachytávajú architektúru a jedinečné zákutia Bratislavy. Tvorivý kolektív Risoto Designu, ktorý sa podieľal na vytvorení kolekcie „Pohľad na Bratislavu cez raster“, je mimoriadne kreatívny a každý z autorov prináša osobitý štýl i rukopis.“ Mária Horváthová, kurátorka.

Risografia je moderná, serigrafii príbuzná grafická technika, využívajúca úzku škálu originálnych žiarivých farieb, ktoré vzájomným prekrývaním vytvárajú veľmi zaujímavé odtiene. Keďže pri tlači môže dôjsť k jemným farebným posunom i k iným nedokonalostiam, práve tento zdanlivý nedostatok spôsobuje, že pri risografii možno každú grafiku považovať za originál. Práve preto sa stáva vyhľadávaným zberateľským artiklom a často sa využíva na realizáciu unikátnych autorských grafík, ktoré sú tlačené v limitovaných sériách a signované autorom.

Výrazové prvky risografie sú založené predovšetkým na lineárnom účinku kresby a farebnej plochy. Záleží od kreativity autora ako s týmito prvkami narába, takže výsledkom sú žiarivé panorámy prírody, siluety miest, presvedčivé podoby architektonických solitérov, ale i portréty, zátišia či žánrové scény.

Vystavujúci autori:
Sarah Camilla Pekarčíková, Kristína Slezáková, Laura Uhliarová, Ráchel Noemi Izrael, Samuel Fukumori, Andrej Čverha / Ave Lårsen

Viac o téme: #cultusruzinov #pohladnabratislavucezraster #Ružinov #ruzinovskagaleria