Záver prázdnin v Letnej čitárni Medická záhrada.

Mgr. Lenka Čechvalová, Staromestská knižnica

Letná čitáreň Medická záhrada, ktorú prevádzkuje Staromestská knižnica pomaly končí, využite poslednú možnosť prečítať si takmer 60 novín a časopisov. Koniec augusta sa nesie v znamení cestovania – vyberieme sa do Kostariky. Deti si zaletia do Kanady, svoje prvé peniaze si budú môcť zarobiť na burze knižiek a hračiek.

30. 8. o 17.00 – Krajina národných parkov a šťastných ľudí
Kostarika očami Anny Zajacovej. Krajina, ktorá je rozlohou i počtom obyvateľov porovnateľná so Slovenskom. Známa vývozom kvalitnej kávy a kakaa, pre turistov však príťažlivá svojimi národnými parkami. Celá jedna štvrtina jej územia patrí chráneným dažďovým pralesom, hmlovým či mračnovým lesom, mangrovníkovým porastom, suchozemským aj vodným ekosystémom. Životným štýlom Kostaričanov je „Pura vida!“ Idióm, ktorý znamená spokojnosť, radosť z maličkostí, každodennosti. Je to emócia aj pozdrav, na ktorý sa odpovedá úsmevom a rovnako žičlivým prianím.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

31. 8. o 16.00 – Mačky letia do Kanady
Predstavenie plné humoru, v ktorom nasadnete na lietadlo fantázie a zistíte, že doma je aj tak najlepšie. Účinkuje Divadlo Tuš. Pre deti od 3 rokov.
Moderný rozprávkový príbeh o tom, ako Mačky letia do Kanady úspešnej slovenskej spisovateľky Jaroslavy Blažkovej. Hlavné hrdinky, sympatické mačičky Lízička a Princezka, majú celkom ľudské vlastnosti a zažívajú celkom ľudské situácie. Pred cestou sa predsa musia pobaliť, potom ich všeličo prekvapí na letisku i v lietadle, a po pristátí na ne dýchne exotika cudzej krajiny. Príbeh, podaný s humorom a ľahkosťou, skvelo podčiarkujú vtipné bábky a scéna. Tie vychádzajú z knižných ilustrácií Martiny Matlovičovej.
Podujatie v spolupráci so združením Milujem knihy/Amo libris s finančnou podporou mestskej časti Bratislava-Staré Mesto a podporou Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.

3. 9. od 10.00 do 13.00 – Burza kníh a hračiek pre deti
Letná čitáreň sa premení na bazár – malí obchodníci budú predávať svoje vytriedené hračky, knižky alebo vlastnoručne vyrobené výrobky. Nie je potrebná rezervácia miesta, stačí si priniesť deku alebo stolík na rozloženie svojho tovaru.

Viac o téme: #letnacitarenmedickazahrada #staromestskakniznica