Marco Rajt svojimi husličkami dokonale precítil smútok a samotu z lockdownu.

Eva Sládková | PROPAGANDA HOUSE

Geniálny huslista Marco Rajt sa rozhodol zhmotniť smútok, ktorý sprevádza pandémiu, do jemnej skladby. Romantická pesnička Caluma Scotta You Are The Reason dostala nový šat a v jeho husľovom podaní je dokonalým zobrazením toho, čo cítia citlivé duše. K piesni vznikol aj krásny klip, v ktorom vystupuje tanečníčka Monika Mareková a sám huslista Marco Rajt. Klip zobrazuje blízkosť ľudí, ktorí sú si aktuálne fyzicky vzdialení, ale veria v o to krajšie opätovné stretnutie.

Marco Rajt je skvelý huslista, ktorého zvyknú prirovnávať k Vanesse-Mae. Rockové a popové skladby vďaka Marcovi dostávajú nový šat a v jeho husľovom podaní ponúkajú poslucháčom nový umelecký zážitok. Inak to nie je ani so skladbou Caluma Scotta You Are The Reason, ktorá je podľa huslistu dokonalým zosobnením toho, čo aktuálne v čase pandémie cíti. A o tom hovorí aj klip.

„Každá skladba je výnimočná a má v sebe odkaz, ktorý sa snažím cez moje husličky povedať. Preto je pre mňa najdôležitejšie sa do skladby vcítiť a pochopiť ju. S touto skladbou sa mi pracovalo veľmi dobre, nakoľko je melodická a jej odkaz je jasný. Citlivejšie duše pochopia, že klip znázorňuje lásku dvoch umelcov, ktorí práve nemôžu byť spolu, ale ich duše sú stále spojené. Často to tak kvôli kariére býva a obzvlášť teraz, počas pandémie a všetkých tých lockdownov nemôžeme byť s ľuďmi, na ktorých nám záleží. Najdôležitejšie však je nezabudnúť, že tam niekde sú a že sa naše cesty opäť zídu,“ vysvetľuje Marco Rajt.

O originálny klip k skladbe sa postaral Majko Puzder z Lexis production. Okrem fenomenálneho huslistu v ňom vystupuje aj skvelá tanečníčka Monika Mareková z Riverpark Dance School.

„Dej sa odohráva na dvoch rôznych miestach, ale na konci klipu sa obaja – ja aj tanečníčka – pozrieme na mesto, čím sa aspoň platonicky spojíme. Monika je naozaj super baba a veľmi šikovná. Choreografiu stihla vymyslieť za krátky čas a nakrúcanie išlo ako po masle,“ dodáva Marco Rajt.

Pandémia však huslistovi neprináša len nepríjemné veci. Voľný čas, ktorý získal, využil na prípravu nového albumu.

„Keďže pre koronu momentálne nekoncertujem, mám oveľa viac času na tvorenie. Samozrejme, dávam si záležať na každom albume, ale často som zahltený inou prácou a nemám toľko času na tvorenie, koľko by som chcel. Pandémia ma veľmi zasiahla – nie len, že som stratil primárny príjem, ale aj ten pocit, keď je človek na pódiu a rozdáva svojim fanúšikom radosť a lásku mi neskutočne chýba. Na druhej strane mám viac času na seba a pri tvorení ma netlačia žiadne „deadliny“. Do albumu chcem zakomponovať aj skladby s inými umelcami, ale o tom zatiaľ nemôžem viac povedať. Nechajte sa prekvapiť,“ uzatvára Marco Rajt.


Marco Rajt

Viac o téme: #calumascottayouarethereason #huslista #marcorajt #novinka #skladba