… Hana Zagorová a Supraphon

Mgr. Adriana Nievelt, SUPRAPHON a. s.

„Rovnako ako tisíce priaznivcov speváčky Hany Zagorovej zasiahla i nás smutná správa o jej úmrtí,“ uviedla riaditeľka vydavateľstva Supraphon Iva Milerová. „Osobne si vážim inšpiratívne roky, ktoré sme v Supraphone spoločne prežili. Hana Zagorová patrila medzi umelcov, ktorí sa neustále vyvíjajú. Vždy verná impulzom kreativity, neváhala prepojiť svoj talent s mladými autormi a interpretmi. I preto žiari jej hviezda naďalej.“

Hana Zagorová bola jednou z najobľúbenejších speváčok v celej histórii českej populárnej hudby. V priebehu jej oslnivej umeleckej dráhy sa predalo v Supraphone úžasných 10 a pol milióna zvukových nosičov s jej nahrávkami.

Hana Zagorová svoj repertoár vždy zostavovala so zmyslom pre silné melódie, s dôrazom na dôležitosť textov a pozitívne posolstvá. Vytvorila vlastnú kategóriu, naplnenú vkusom a citom. Aj preto patrí jej publikum už desaťročia medzi tie najpočetnejšie a najvernejšie.

Spolupráca Hany Zagorovej s vydavateľstvom Supraphon sa začala v roku 1968 singlom Svatej kluk (hudba Richard Kovalčík; text Hana Zagorová). V katalógu Supraphonu sa nachádza až 19 radových albumov (od roku 1991 do roku 2007 vydával nahrávky Multisonic a jeden album Tommü Records), 16 kompilačných výberov a tiež množstvo singlov a niekoľko DVD titulov.


SUPRAPHON

Vlani v októbri vybrala Hana Zagorová z celej svojej diskografie pesničky pre reprezentatívny bilančný box 6CD „100+20 písní“. Ide o nahrávky z rokov 1968 až 2020, kde sú „pod jednou strechou“ beatové šansóny i popové hity, ale i skladby z posledných albumov, ktoré pre ňu napísali až o dve generácie mladší tvorcovia Marek Ztracený, Ondřej G. Brzobohatý, Jiří Hradil či Radůza.

Česť jej pamiatke.

Viac o téme: #hanazagorova #Supraphon