Majself prináša dobrý vibe v skladbe “cítim”!

JANA TRELLOVÁ, PR / BRAND MANGER

Nový sound, nový album? Už pri úspešnom projekte “Porcelán” prišiel Majself s úplne iným zvukom ako mal pri starších albumoch. Tentokrát však prináša opäť niečo nové, o čom svedčí aj videoklip od českého režiséra Randy Colda, ktorý filmársky dokonalo podčiarkol skladbu “Cítim”.

Po úspešnom projekte „PORCELÁN“, prichádza ďalšie predznamenanie nového albumu v podobe novej skladby. O tom, že Majself je umelec, ktorý rád skúša nové hudobné vody, niet pochýb, no s touto skladbou priniesol opäť zvedavé otázky pre svojich fanúšikov – ako bude znieť nový album?

„Nepovedal by som, že prinášam nový sound, skôr reflektujem troška na aktuálny sound vo svete. Umelec by mal sledovať, čo sa deje v hudobnom svete, a keď si vypočujete aktuálne napríklad Drake či Beyoncé, vydali obidvaja tanečnejšie albumy, kde cítiť úplne iný sound a cítiť tam silné house prvky. Rád skúšam nové veci a nové hudobné polohy, v ktorých som ešte nebol. A konkrétne “Cítim” je skladba, ktorú som ešte nerobil”, hovorí Majself.

Skladba “Cítim” je zatiaľ prvou skladbou, ktorá ohlásila, že album je už pomaly a isto na ceste. Samotný vizuál ku skladbe vznikol zo stretnutia medzi Majselfom a českým moderátorom, kde si pri rozhovore hneď sadli a vznikol nápad na spoluprácu.


MajselfTV

„Zvolil som trochu iný prístup ako k iným mojim klipom. Oslovil som nato Randyho, ktorého som spoznal v českom rádiu. Pozrel som si jeho prácu a sociálne siete, a bol som rozhodnutý. Ked´som mu predstavil skladbu, o čom je a ako chcem aby vyznela s klipom, hneď mal námet ako to natočiť. “Cítim” sa nakrúcala dokonca na vhs kameru, aby sme čo najautentickejšie zachytili myšlienku”, vysvetľuje vznik spolupráce interpret.

Okrem nového režisérskeho mena na Slovensku sa okolo klipu točili aj mená ako Juraj Škula, ktorý pár záberov ešte dotáčal u nás a o hudobnú produkciu ako aj samotný mix master sa postaral Fillipian. Song však nepropaguje žiadnu sexuálnu tému akoby sa na prvý pohľad zdá, aj keď skúsené modelky svoju úlohu – rob ako to cítiš – zahrali veľmi kvalitne a realisticky.

„Skladba spolu so samotným vizualom nesie jasný odkaz – je jedno kto si, kde si, s kým si – nato aby si sa cítil dobre, nepotrebuješ mať okolo seba milión ľudí, či mať materiálne veci. Lebo tie najkrajšie veci sú zadarmo. Je to prvá skladba z môjho albumu. A je v podstate o tom pocite alebo “vibe”, keď som tvoril túto skladbu. Hovorí o tom, že sa snažím netrápiť sa zbytočnými vecami, neanalyzovať problémy do nejakej extrémnej hĺbky. Žiť v prítomnosti a vychutnávať si iba ten dobrý vibe, vytvoriť si ten dobrý vibe a hlavne vnímať ten dobrý vibe”, uzatvára Majself.

Viac o téme: #Cítim #Majself #novinka #singel