Nový horor „The Vigil“ vás presvedčí o tom, že úloha „shomera“ nie je až taká bezpečná

Nadprirodzený horor od režiséra Keitha Thomasa, je ponorený do starej židovskej tradície a démonológie. Dej filmu sa odohráva počas jediného večera v brooklynskej štvrti Hasidic Borough Park, kedy Yakov (Dave Davis) neochotne prijíma ponuku svojho bývalého rabína a dôverníčky prevziať zodpovednosť nočného „shomera“.

Úlohou „shomera“ je vykonávanie židovskej tradície spojenej so strážením zosnulých od okamihu ich smrti až do času ich pohrebu. Yakov sa ocitol v zlej finančnej situácii a i napriek tomu, že nedávno opustil svoju židovskú komunitu, bol nútený túto ponuku prijať.

Krátko po príchode do spustnutého domu, kde Yakov má vykonávať úlohu „shomera“, sa začnú diať neobvyklé javy. Yakov si postupne začne uvedomovať, že niečo nie je v poriadku a že sa začína diať niečo veľmi zlé.

Pôvodne mal film premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte (Toronto International Film Festival), kde získal uznanie kritikov v sekcii Polnočné šialenstvo (the Midnight Madness section). Jeho premiéra v kinách je naplánovaná na 26.februára. Navnadiť sa trailerom však môžete už teraz.


Vertigo Releasing

Viac o téme: #film #horor #novinka #thevigil