Sledujte nový komediálny seriál „Gumy“ natočený pod značkou Voyo Originál.

Námet seriálovej novinky vzišiel od Karin Krajčo Babinskej, ktorá tiež rozpísala jednotlivé línie príbehu. Scenár vytvoril Michal Samir, ktorý je podpísaný ako režisér a scenárista aj pod úspešnou minisériou Iveta.

Mára a Lukyn – každý z nich je iný, spája ich ale nerozlučné priateľstvo na život a na smrť a spoločný sen o veľkej autodielni. Na ňu ale nemajú dostatok financií. Našťastie majú plán, ako ich získať. Čo sa asi tak môže pokaziť? Richard Krajčo a David Švehlík sú priatelia a kolegovia aj v skutočnom živote. Prvýkrát však spolu stoja pred kamerou. V réžii Karin Krajčo Babinskej, ktorá je aj autorkou námetu, a podľa scenára Michala Samira, ktorý je podpísaný tiež pod úspešnou minisériou Iveta a práve točí jej druhú sériu. Nový desaťdielny komediálny seriál s názvom Gumy vznikol pod značkou Voyo Originál a štartuje už dnes, v piatok 28. októbra 2022, exkluzívne iba na Voyo. Predplatitelia sa každý piatok môžu tešiť hneď na dve premiérové epizódy súčasne.

Vyše osemnásť rokov spolu vystupujú v kultovej hre Daždivé dni. Prvá spoločná skúsenosť pred kamerou ale prišla až teraz, o to však bola intenzívnejšia. „O extrémnom vyťažení Richarda Krajča a Davida Švehlíka, predstaviteľov dvoch hlavných rolí, svedčí to, že ich postavy chýbajú len v dvoch obrazoch. Teda iba asi 5 minút z celého desaťdielneho seriálu sa zaobišlo bez nich, počas ďalších približne 250 minút nezmiznú z obrazovky,“ prezrádza kreatívny producent Voyo Ondřej Elbel a režisérka Karin Krajčo Babinská dodáva: „Pre Richarda s Davidom to bolo nesmierne náročné, ale zahrali to fenomenálne. Nepohli sa z pľacu a od rána do večera v jednom kuse natáčali. A po nociach sa učili texty na ďalší natáčací deň.“

S nápadom spoločného projektu prišiel v divadelnej šatni David Švehlík. Možno mu vtedy ani nenapadlo, že Karin Krajčo Babinská sa tejto myšlienky chopí, vytvorí špecifický svet postavičiek „odpadlíkov“ a s pomocou scenáristu Michala Samira ho prevedie do desaťdielneho seriálu. Pre oboch hercov, ktorých diváci uvidia v netradičnej komediálnej polohe, to bola cenná spolupráca. „V živote sa veľmi nestretnete s tým mať na javisku kamaráta, s ktorým vám je tam dobre, s ktorým sa vám nebije ego, neriešite, či má niekto o tri repliky viac alebo menej… A to medzi nami s Davidom funguje už naozaj mnoho rokov. Myslím, že toto priateľstvo bolo impulzom pre to, aby niečo také ako Gumy vzniklo,“ hovorí Richard Krajčo a David Švehlík ho dopĺňa: „Verím, že to bolo cítiť aj na fanúšikovskej predpremiére. Je vidieť, že už spolu hráme dlho, a to veľmi intenzívnu rolu, a že sa to zúročilo. Je to vidieť na našej hereckej súhre. Všetci Richarda poznajú predovšetkým ako úspešného muzikanta z kapely Kryštof, ale podľa mňa je to skutočne skvelý herec. Taký, čo dokáže vypointovať každú situáciu.“


VOYO

Seriál sa odohráva na periférii veľkomesta, v špecifickej komunite „za múrom“, bývalom továrenskom areáli, kde sa okrem ich autodielne nachádza aj krčma, trafika, butik alebo napríklad zverimex. Gumy sa takmer celé nakrúcali v Klecanoch, v objekte bývalých kasární, kde zhodou okolností pred necelými tridsiatimi rokmi vykonával základnú vojenskú službu producent seriálu za spoločnosť Film United Martin Šebík. Začiatok natáčania ale nebol jednoduchý ani pre produkciu. „Dva dni pred štartom sa Českom prehnala silná víchrica, ktorá zasiahla aj Klecany. Vyvrátený strom a zničené dekorácie síce produkcii spôsobili poriadne vrásky na čele, ale vďaka obrovskému nasadeniu všetkých zúčastnených boli problémy prekonané a prvá klapka mohla padnúť v stanovenom termíne,“ opisuje Ondřej Elbel.

Desaťdielny seriál Gumy bude dostupný exkluzívne iba pre predplatiteľov streamovacej služby Voyo a rozšíri tak rad nových Voyo Originálov, akými boli aj úspešné minisérie Prípad Roubal, Guru, Iveta alebo Dievča menom Jitřní záře. Každý piatok do ponuky Voyo pribudnú dve premiérové epizódy. V prvých dvoch častiach sa diváci môžu tešiť aj na Marka Taclíka, Danu Batulkovú, Patriciu Pagáčovú a mnoho ďalších obľúbených hercov.

Viac o téme: #Gumy #komédia #seriál #voyooriginal