RTVS prináša novú reláciu Pod povrchom s Marekom Vagovičom.

Stanislav Čačko, RTVS

Na obrazovky Jednotky príde už 17. novembra nová diskusná relácia Pod povrchom, v ktorej moderátor Marek Vagovič každý štvrtok večer do hĺbky vyspovedá exkluzívneho hosťa z prostredia verejného života.

Témy, ktoré hýbu spoločnosťou, budú mať svoj priestor vo vysielaní Jednotky každý štvrtok o 22.10 h už od 17. novembra. Hosťom prvej časti novej relácie RTVS Pod povrchom bude jeden z lídrov Nežnej revolúcie Fedor Gál. Akou krajinou je Slovensko 33 rokov od revolúcie? Kto je zodpovedný za hrubnutie slovníka a akú vinu majú za šírenie nenávisti politici? Aj to sú otázky, ktoré zaznejú v novej relácii Pod povrchom.

„Veľmi sa teším, že Marek Vagovič je našim novým spolupracovníkom. Pri mojom nástupe do funkcie generálneho riaditeľa RTVS som deklaroval, že mojou snahou je poskytnúť na obrazovkách priestor novým tváram, ktoré doteraz s RTVS nespolupracovali. Marek Vagovič je vynikajúci novinár a som rád, že svoje dlhoročné skúsenosti môže využiť práve vo verejnoprávnej televízii. Novej relácii Pod povrchom držím palce, aby si našla množstvo divákov“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Pod povrchom je nový približne 26-minútový diskusný televízny formát s jedným moderátorom a jedným hosťom, ktorého rozšírenú približne 40-minútovú verziu nájdu diváci na webe RTVS pod názvom Pod povrchom Plus. „Myšlienku robiť osobnejšie, respektíve dôvernejšie rozhovory s ľuďmi, ktorí hýbu spoločnosťou, som nosil v hlave už dlhšie. Aj preto si vážim, že môžem v RTVS rozbehnúť projekt, ktorý nebude kĺzať po povrchu. S hosťami z rôznych oblastí – od kajúcnikov, cez vyšetrovateľov, prokurátorov, sudcov, športovcov, umelcov, ekonómov a lekárov až po intelektuálov – budem do hĺbky rozoberať ich životné príbehy, dôležité rozhodnutia alebo postoje, ktoré rezonujú na verejnosti. Mojou ambíciou je vytiahnuť z nich aj to, čo o nich nie je známe alebo o tom doteraz nehovorili. Počas nakrúcania prvého rozhovoru som mal občas až zimomriavky, verím, že podobné pocity budú zažívať aj televízni diváci,” povedal Marek Vagovič.


RTVSOfficial

Diváci RTVS si reláciu Pod povrchom môžu pozrieť od 17. novembra každý štvrtok o 22.10 h na Jednotke. Všetky informácie o relácii sú dostupné aj na webe rtvs.sk/pod-povrchom.

Viac o téme: #podpovrchom #relácia #RTVS