Anita Soul so skladbou „Lepšie mi je“ predznamenáva nový album.

PR/BRAND MANAŽÉR JANA TRELLOVÁ

Anita Soul je speváčka, ktorá s každou novou skladbou prináša hudobnú kvalitu. Jej dokonalý cit pre zvuk a práca s hlasom sa odráža pri každom jej tracku . Nie je to inak ani pri jej novinke, ktorá je dokonca v slovenčine! Skladbou “Lepšie mi je” predznamenáva umelkyňa aj pripravovaný album, ktorý vyjde už začiatkom budúceho roka.

Absolvovala hudobné konzervatórium a mnohí fanúšikovia a dokonca aj uznávaní hudobní kritici ju označili ako speváčku so zahraničným hlasom. Prvý album,ktorý niesol názov jej umeleckého mena, vydala v roku 2019 a obsahoval jej najväčší hit “Ja a ty”. Odvtedy sa Anita Soul sústredila najmä na vydávanie singlov s prepracovanými vizuálmi a nechýbali ani duety so zahraničnými interpretmi, akým je džezmen Chris Dave či raper Guillotine Mack. Dlho sme však o nej hudobne nepočuli, respektíve jej sólo kariéra na chvíľu utíchla, no dnes skladbou “Lepšie mi je” podčiarkuje svoj návrat na hudobnú scénu a to hneď aj v slovenskom jazyku. Song nesie tému, ktorá je opäť aktuálna a nežne ženský ladená.

„Skladba je o láske, vzťahoch… chcela by som týmto songom povzbudiť ženy, aby si vážili sami seba a svoju hodnotu. Aby sa nastavili tak, aby sa ľúbili, nie narcisticky, ale tak zdravo žensky. Každá sme iná, no každá jedna z nás je výnimočná. A ak nám nejaký chlap nedáva to, čo potrebujeme, to z čoho sme šťastné a cítime, že nám nedáva svoj čas a zanedbáva nás, tak proste si treba uvedomiť svoju hodnotu a pustiť ho k vode. Nech sme s človekom, ktorý nám tú energiu dáva, nie berie. A nejde len o mužov, treba si v živote stanoviť hranice a obklopiť sa ľuďmi, ktorí nás robia ”, hovorí o námete skladby Anita Soul.


Anita Soul

Samotný song vznikol v spolupráci s interpretkou a skladateľom Jay Dott Cee v konečnej koprodukcii a hudobnom aranžmá, ktorý upravil jeden z najuznávanejších renomovaných hudobníkov, skladateľov a klaviristov na Slovensku, Eugen Vizváry. Text si Anita k songu napísala sama a o mix master sa postaral zvukový inžinier Maiky Beatz. Atmosférický videoklip natočili Illuminate Production pod réžiou klipmakera Martina Miku. To, že je Anita doma v žánroch jazz, soul a predovšetkým R&B, čo sa týka hudby niet pochýb. No ako vidieť aj v samotnom vizuály, kde ju nalíčil make up artista Tomáš Vida a styling dotvoril Andrej Kusalik, dvorný stylista najznámejších tvári v Česku a Slovensku, že ani herectvo jej nie je cudzie. Dokonalý atmosféricky klip dotvárajú obrazy z rôznych lokalít, ktoré klipu dodávajú ten správny mood, ktorý Anita Soul chcela preniesť cez svoju hudbu. Každopádne máme sa načo tešiť, pretože toto nie je jej posledná vec tohto roku.

„Veľmi sa teším na toto obdobie a hlavne to, že opäť tvorím, takže ešte dokonca roka vydám skladby, ktoré budú na mojom albume a to v slovenskom jazyku. Album plánujeme už vydať začiatkom roka”, prezradila nadšene Anita Soul na záver.

Viac o téme: #anitasoul #lepsiemije #novinka #singel