Televízny okruh RTVS Trojka ukončuje vysielanie.

Stanislav Čačko, RTVS

Tretí televízny okruh RTVS odštartoval vysielanie 22. decembra 2019 a prioritne sa zameriaval na divákov v cieľovej skupine nad 60 rokov. Pravidelne na obrazovky prinášal domácu archívnu tvorbu, ale aj české seriály či nové televízne formáty. Archívny televízny okruh ukončí vysielanie v stredu 30. novembra 2022.

„Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pracovali na tom, aby bola Trojka tým najlepším televíznym spoločníkom pre divákov. Osobitne ďakujem za veľkú profesionalitu a nadšenie intendantke Judite Gembickej. Odviedla naozaj bravúrnu prácu s televíznym archívom, z ktorého so svojím tímom vždy dokázala vytiahnuť tie najžiarivejšie klenoty,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

„Uzatvárame jednu kapitolu návratov do klenotnice televíznej tvorby. Sme radi, že sme spolu s divákmi prežili tri roky v naozaj dobrej spoločnosti. Na Trojke sme priniesli to najkvalitnejšie a divácky najpríťažlivejšie, čo generácie tvorcov po sebe zanechali,” povedala intendantka Trojky Judita Gembická.

V posledný večer vysielania, v stredu 30. novembra 2022, ponúkne Trojka divákom od 20.05 h Príbehy slávnych, o 20.55 h Bakalárske návraty, o 21.40 h premiérovú časť relácie Od Silvestra do Silvestra s Mirom Nogom a Štefanom Skrúcaným a o 22.20 h záverečnú premiérovú časť relácie Klub na Trojke s Katkou Brychtovou a Marcelom Hanáčkom. O 23.05 h príde na rad televízny záznam rozhlasovej relácie Hosť Nory Gubkovej s hostkou – koučkou Ľubicou Takáčovou a o 23.30 h vysielanie ukončí hudobný recitál Evy Sepešiovej s názvom Šťastný deň.

Rozhlasové programy Hosť Nory Gubkovej a Nočná pyramída, ktoré boli v televíznej forme vyrábané do vysielania Trojky, prejdú do konca roka s premiérovými časťami vo vianočnej štruktúre na televízny okruh RTVS :24. Na okruhu :24 zostáva aj relácia Historický kalendár, ktorú vyrábala Trojka a už skôr ju vysielal aj okruh :24. Jednotka plánuje odvysielať niektoré z českých seriálov kúpených pre Trojku v letnom období. Televíznu klasiku a seriály z nášho bohatého televízneho archívu nájdu diváci v budúcnosti vo vysielaní Dvojky.

Viac o téme: #koniecvysielania #RTVS #Trojka