SISA či CHER pred Vianocami opäť na scéne v Bratislave.

Mgr. Andrea Čurná

Pondelok 19. decembra je dátum, ktorý dáva príležitosť tým, ktorí majú radi Cher a vynikajúcu hudbu, spojenú s jedinečne autentickým podaním „slovenskej Cher“ Sisy Sklovskej, schopnej reprodukovať výnimočný hlasový rozsah Bohyne popu, hlboký kontraalt. V bratislavskom STARS auditóriu sa v tento deň uskutoční vianočná show extravaganca SISA či CHER. K show, ktorá mala premiéru v októbri, pribudnú na vianočnom koncerte aj novinky, ktoré divákov roztancujú k Vianociam.

V októbri upútal a uchvátil pozornosť vyznávačov jedinečnej hudby Bohyne Popu Cher, jej repertoár v podaní nemenej temperamentnej a skvelej slovenskej nasledovateľky Sisy Sklovskej. Máloktorý návštevník umeleckého programu v Bratislave vtedy očakával, že naša spevácka diva bude schopná rozpútať taký uragán prenikavých a opojných melódií, okorenených vášňou, prepiatym rytmickým tancom a strhnúť tým publikum k prejavom spontánnej eufórie, radosti a ovácií.

Standing ovation je najväčšie ocenenie
„Premiéra dopadla vynikajúco a mala veľmi veľký úspech. Pre mňa ako umelca, ktorý pôsobí na profesionálnej scéne už veľa rokov, je najväčším úspechom standing ovation. Keď sme končili predstavenie, všetci diváci tancovali a museli sme pridať tri prídavky. To je pre mňa najväčšie ocenenie, ktoré si môžem predstaviť,“ povedala po predstavení Sisa Sklovská a zároveň sa poďakovala všetkým, ktorí sa na tomto projekte podieľali a podľa jej slov vyvinuli obrovské nasadenie. „Aj keď sme museli v poslednej chvíli všetko meniť. Teraz môžem s pokojným svedomím povedať, že aj z večera do rána je možné vytvoriť niečo nové. Všetko zlé je na niečo dobré,“ skonštatovala spevácka diva.

Kto sú ľudia, ktorí prispeli nemalým pričinením k obrovskému úspechu tejto show? Herečky Lucia Vráblicová a Renáta Ryníková, ktoré v podobe dvoch obľúbených mačiek speváčky, prevádzajú diváka Sisiným životom, čítajúc jej denník. Mladí tanečníci, vedení choreografkou Silviou Belákovou, ktorí v nádherných kostýmoch extravagantného štýlu, predviedli brilantný, oku lahodiaci výkon plný temperamentu. Svojim vystúpením vytvorili skutočne vysoko účinný dekoratívny efekt, hodný jedinečne gradujúcej atmosfére podujatia. O obdivuhodnú a vynikajúco ozvučenú hudobnú produkciu sa postarala štvorčlenná živá kapela, vedená pianistom Elánu a hudobným skladateľom, Ľubomírom Horňákom.

Na vianočnom koncerte si Sisa „strihne“ duet aj s Ramazottim
Po premiére odchádzajúci návštevníci viditeľne prejavovali známky dobrej nálady, pohody, spokojnosti až povznesenosti. Jednoznačne, prvé verejné uvedenie show SISA či CHER presvedčivo prekonalo všetky očakávania a aj tie najoptimistickejšie predpoklady.

Následné veľmi priaznivé ohlasy podnietili opodstatnený zámer, uskutočniť ďalšie predstavenie ešte v tomto roku. Voľba padla na začiatok vianočného týždňa, 19. decembra 2022. To je dátum, ktorý dáva príležitosť pre tých, ktorí majú radi Cher a vynikajúcu hudbu, spojenú jedinečne autentickým podaním „slovenskej Cher“ Sisy Sklovskej, schopnej reprodukovať výnimočný hlasový rozsah „Bohyne popu“, hlboký kontraalt. Tých, ktorí aj v znamení predvianočnej povznesenej nálady sa rozhodnú prísť, čaká aj vianočný prídavok. Oproti premiére sa program rozšíri o tri ďalšie famózne, svetoznáme hity. Ktoré to budú? Okrem hitov If I Could Turn Back Time, Dark Lady a I Still Haven‘t Found What I‘m Looking For si Sisa „strihne“ aj duet s Erosom Ramazzotim a ich prenádhernou baladou Piu Che Puoi.

Vstupenky na podujatie, ktoré sa uskutoční v STARS auditóriu Bratislava, sú k dispozícii v sieti Ticketportal.

Sisa žiari ako bohyňa popu – ohlasy médií po premiére
Po premiére show extravaganza SISA či CHER – Pocta Bohyni popu ani média nešetrili prejavmi vysokej miery uznania, ocenenia a chvály. V týždenníku Slovenka sa v podtitulku objavilo hodnotenie: „Slovensko má svoju vlastnú Cher. Muzikálová speváčka Sisa Sklovská spieva ako Cher, tancuje ako Cher a na pódiu žiari ako bohyňa popu v nádherných kostýmoch. Minulý piatok to všetkým ukázala v šou, ktorá bola celá zostavená z hitov tejto svetovej ikony.“

V časopise Rytmus života bola medzi hviezdami týždňa zaradená k víťazom so slovami „Operná diva sa predstavila ako Cher v novom predstavení, ktoré na Slovensku nemá obdobu.“ Denník Nový čas pod titulkou „Sklovská odpremiérovala úspešnú šou Sisa či Cher“ uviedol, že Sisa Sklovská opäť prekvapila, keď odspievala najväčšie hity speváčky Cher počas vlastnej šou. Na pódiu doslova žiarila a ukázala, že svoj spevácky talent nezaprie. Všetko sa nieslo v znamení krásnych kostýmov, skvelej tanečnej choreografie a neopísateľného hlasu Sklovskej.“

Plus jeden deň popri poznámke na adresu Sisy „…hviezda, ktorá spieva ako bohyňa…“ jej prisudzuje prirovnanie „Sisa ako Cher 1:1, vrátane spevu.“ Týždenník šarm nezabudol ani na vychvaľovanie Sisiných telesných proporcií, hodných pripodobniť ich prednostiam svetovej hviezdy Cher. „Figúru, ktorú predviedla na pódiu, by jej mohla závidieť aj tridsiatnička. Keď Sisa v predstavení v jednom momente odhalila vypracované pozadie v úspornom kostýme, ozval sa spontánny potlesk a výkriky.“

 

Viac o téme: #Cher #koncert #SISA #Vianoce