Aby deti s autizmom mohli rásť

Miroslav Kšiňan

„Nie som sám“ je úvodný singel spolu s videoklipom z debutového sólového albumu, ktorý vydal textár a hudobník Miroslav Kšiňan. Pesničku venoval svojmu malému synovi Jakubkovi, ktorý má diagnózu detský autizmus.

„Najskôr to mala byť len jedna skladba. Proste som chcel vyjadriť lásku, radosť a hrdosť, akú môže mať otec k svojmu dieťaťu, hoci je postihnuté neľahkou diagnózou a zároveň dodať psychickú odvahu aj ostatným rodičom, aby dokázali čo najviac bojovať v zložitých a ťažkých situáciách, v akých sa so svojou výnimočnou ratolesťou nachádzajú“.

Videoklip si zobral na starosť Radovan Pavlák (RD – Pavlák).

Miro o klipe: „Bola to náročná skúška aj pre tvorcov klipu, lebo tieto deti málokedy spolupracujú a musíte ich správne motivovať, aby ste dosiahli aspoň trochu očakávaný výsledok. Jediné, čo ma napadlo bolo, že ho necháme hrať na bicie a dúfali sme, že z toho bude zopár dobrých záberov. A myslím si, že to vyšlo dokonale“.


Miroslav Kšiňan

Album s piesňami ladenými do štýlu southern folkrock sa nahrával pod producentskou taktovkou Petra Sancheza Sanigu (LR studio). O cover fotky na booklet sa postaral Palo Hudec (PH_otography).

Miro ďalej o albume hovorí: „Vôbec som nepredpokladal, že z toho bude nakoniec väčší celok. Postupne som však povyťahoval zo šuplíka melódie a texty, pridalo sa niečo nové a album je na svete. Som s ním veľmi spokojný a dúfam, že sa bude ľuďom páčiť“.

Vypočuť si ho môžete aj v elektronickej podobe na rôznych streamovacích službách.

Viac o téme: #album #miroslavksinan #niesomsam #novinka #singel