Na obrazovky RTVS sa vracia obľúbená relácia Cestou necestou

Fanúšikovia obľúbeného gastronomického cestopisu Cestou necestou sa môžu už od 13. januára na obrazovkách Jednotky tešiť na novú sériu plnú výnimočných chutí, inšpiratívnych príbehov našich krajanov a krásnych zákutí sveta. Štáb relácie zavedie aj v novej sérii divákov RTVS každý piatok večer do 16 destinácii od Balkánu po Južnú Ameriku, aby prostredníctvom televíznej obrazovky spoznali nové kultúry a zvyky týchto miest.

Očami Slovákov, ktorí dlhodobo žijú za hranicami Slovenska, spoznáme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície, kultúru a gastronómiu. Prostredníctvom svojich skúseností divákom ukážu, ako vonia a chutí ďaleký svet. Diváci tak budú môcť každý piatok večer navštíviť Bosnu a Hercegovinu, Zanzibar, Burundi, Nepál, Júlske Alpy, Nikaraguu, metropoly ako Istanbul, Atény či , Rio de Janeiro a ďalšie mestá a krajiny.

V novej sezóne divákov pozveme aj do známej (Zanzibar) i úplne neznámej (Burundi) Afriky, Nepálu i Indie a skončíme v Amerike. „Ukončili sme dvojmesačné putovanie od Balkánu po Indiu a vo februári nás čaká Stredná a Južná Amerika. Za uplynulé dva mesiace sme zažili mesto počas teroristického útoku v Istanbule, veľkú chudobu a kriminalitu v Burundi, hrozbu eboly v Zanzibare, spánok na doske v Indii, ale hlavne sme stretli množstvo fantastických Slovákov, ktorí našli odvahu a chuť hovoriť na kameru a ukázať nám vône a chute miest kde žijú. Diváci sa majú naozaj na čo tešiť,” sľubuje cestovateľ, autor a režisér Cestou necestou Tibor Patay.

Už v piatok 13. Januára o 21:55 prostredníctvom obrazoviek navštívime Bosnu a Hercegovinu. Sprievodcom prvej premiérovej časti bude mladý 30-ročný diplomat a konzul Patrik Turošík. Patrik divákov pozve na oberačku granátových jabĺk, bude sa variť netradičná kuracia polievka s ibištekom a nebudú chýbať ani skoky z ikonického mostu v Mostare. Diváci Jednotky spolu s ním nahliadnu do najstaršej pekárne v Sarajeve a cez obrazovku ochutnáme najlepšie grilované čevapi v meste.

V ďalších častiach bude divákov nepálskym Káthmandú sprevádzať aj Dorota Nvotová, v časti z chudobného afrického Burundi zasa uvidíme okrem tradíčných pokrmov aj časti projektov profesora Krčméryho ako napríklad miestnu školu a v Indii si zas vyskúšame úplne pravý hippie život.


RTVSOfficial 45,4 tis. odberateľo

Nová séria gastronomického cestopisu Cestou necestou odštartuje už v piatok 13. januára o 21.55 h na Jednotke, pravidelná repríza bude v soboty popoludní.

Viac o téme: #cestounecestou #Jednotka #RTVS